31 Aralık 2013, Salı 08:48:08

ÜNLÜ FUTBOLCUYA UÇAKTA IRKÇI SALDIRI!

Pazar gecesi meydana gelen olayda eski Manchester Unitedlı yıldız forvet oyuncusu Andy Cole, Dublin-Manchester uçuşunda iki kişinin sözlü ırkçı saldırısına uğradı.
  • Bu gibi olaylar Avrupalıların gerçek yüzlerini göstermektedir. Irkcılık adamkarın Genlerinde var, gelsinlerde bizde İNSANLIK görsünler.

İngiliz basınında çıkan habere göre 20 yaşlarda oldukları söylenen iki saldırganında aşırı alkollü olduğu belirtildi. Her iki gencinde uçak pilotlarının tuttuğu tutanak sonrası havalimanıında gözaltına alındığı ve mahkemede  "Uçakta sarhoş olmak, kamu düzenini bozmak ve ırkçılık yapmak " suçlarından yargılanacağını belirtildi.

42 yaşındaki emekli yıldız Andy Cole futbolculuk döneminde de bu tarz saldırılara maruz kalmıştı. Bu sebepten dolayı ırkçılık karşıtı bir sivil toplum örgütü olan ve yeşil sahalardaki ırkçılık olaylarına karşı kurulan 'Kick It Out' üyesi olan Andy Cole ,siyahi futbolcuların bu tarz olaylarda haklarını korumak için çalışıyor. (Hürriyet)

ÜNLÜ FUTBOLCUYA UÇAKTA IRKÇI SALDIRI!

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu gibi olaylar Avrupalıların gerçek yüzlerini göstermektedir. Irkcılık adamkarın Genlerinde var, gelsinlerde bizde İNSANLIK görsünler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000