11 Nisan 2013, Perşembe 08:03:59

ÜNİVERSİTEDE 'HAVACILIK' HEYECANI

Uşak Üniversitesi’nin Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu kurulması yönündeki teklifi Yükseköğretim Kurulu ( YÖK ) tarafından kabul edildi.
  • ne güzel havacılıkla ilgili bir meslek edinsin diye uğraşıyorlar herkeste bir çamur atma karalama yok etme kampanyası durun bakalım bir açılsın hayırlısı ile belkide hepinizi utandıracak şekilde iyi olacak gerçekten hakkını vererek yapacak yorum yapanların hepsi sanki bu işin en iyi eğitimini almış bu işte üstat siplintır az destek olun köstek olacağına şöyle yapıulırsa daha iyi olur diye fikrinizi koyun ortaya
  • yahu sektöre ara eleman yetiştirilecek deniyor haberde, kim demiş pilot vs. yetiştirilecek diye ne basic eğitimi yani.saçmalamak bedava.faydalı bişey olsun hele de Uşak gibi küçük bir şehirde herkes önüne geçmeye çalışır hemen.yazıklar olsun karşı çıkanlara
  • ab ülkesinden alinan diplomalarinin denklik islem sürelerini 3-4 aydan 1-2 haftaya indirsin yök. calisan sayisi yetersizse geregi yapilsin ama bunun gibi kolay isleri bile beceremeyenler boyunu asacak islere eline yüzüne bulastiracagindan en iyisi hic kalkismasin.
  • Alt yapıları, uygulamalı eğitim verebilecek imkanları yoksa hiç gencecik insanları iş garantili meslek, yüksek maaş diye kandırıp daha sonra da hayalleri yıkmasınlar zaten yeterince havacılık okulu açıldı.. Yeter bu kadar şimdilik.

Uşak Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Sait Çelik Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu kurulması yönündeki tekliflerinin YÖK tarafından kabul edildiğini bildirdi. Üniversite’de dokuz olan meslek yüksekokulu sayısının 10’a yükseldiğini belirten Rektör Çelik, “Havacılıkta eğitim standartlarının yükselmesi ve sektördeki eleman ihtiyacının fazla olmasından dolayı Uşak Üniversitesi’nde bu konuya yönelik bir meslek yüksekokulu açmak istedik. Teklifimizi YÖK uygun gördü. Türkiye’de son yıllarda havaalanı sayısı artmakta. Geçtiğimiz Kasım ayında Uşak-Afyonkarahisar-Kütahya arasında Zafer Havaalanı açıldı. Sektörün ara eleman ihtiyacına yönelik eğitim vereceğiz. Uşak’ta şu an atıl durumda olan bir havaalanı var. Bu alanın Uşak Üniversitesi’ne tahsisi konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Uşak’ta bulunan havaalanının Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu öğrencilerimizin teori ve pratiği birleştirecekleri bir alan olacağını düşünüyoruz” dedi.

Rektör Çelik ayrıca Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu’na önümüzdeki dönemlerde öğrenci alınacağını da bildirdi.

ÜNİVERSİTEDE 'HAVACILIK' HEYECANI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

neden hep olumsuz ~ 5 yıl önce
ne güzel havacılıkla ilgili bir meslek edinsin diye uğraşıyorlar herkeste bir çamur atma karalama yok etme kampanyası durun bakalım bir açılsın hayırlısı ile belkide hepinizi utandıracak şekilde iyi olacak gerçekten hakkını vererek yapacak yorum yapanların hepsi sanki bu işin en iyi eğitimini almış bu işte üstat siplintır az destek olun köstek olacağına şöyle yapıulırsa daha iyi olur diye fikrinizi koyun ortaya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uşaklıhacıbey ~ 5 yıl önce
yahu sektöre ara eleman yetiştirilecek deniyor haberde, kim demiş pilot vs. yetiştirilecek diye ne basic eğitimi yani.saçmalamak bedava.faydalı bişey olsun hele de Uşak gibi küçük bir şehirde herkes önüne geçmeye çalışır hemen.yazıklar olsun karşı çıkanlara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
denklik ~ 5 yıl önce
ab ülkesinden alinan diplomalarinin denklik islem sürelerini 3-4 aydan 1-2 haftaya indirsin yök. calisan sayisi yetersizse geregi yapilsin ama bunun gibi kolay isleri bile beceremeyenler boyunu asacak islere eline yüzüne bulastiracagindan en iyisi hic kalkismasin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeter bu kadar ~ 5 yıl önce
Alt yapıları, uygulamalı eğitim verebilecek imkanları yoksa hiç gencecik insanları iş garantili meslek, yüksek maaş diye kandırıp daha sonra da hayalleri yıkmasınlar zaten yeterince havacılık okulu açıldı.. Yeter bu kadar şimdilik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000