12 Nisan 2017, Çarşamba 10:23:10

United hisseleri çakıldı

Uzakdoğulu bir yolcunun sürüklenerek uçaktan atılması ile ilgili görüntülerle gündeme gelen ABD'nin United Airlines havayolu şirketine yatırımcı tepkisi ağır oldu.
  • Yuzlerce calisanini cat diye kapinin onune koyan pegasusa olsun
  • Halen daha yabancı hava yollarında olan bir olay yüzünden Türkiye'ye laf vurmaya çalışan vatansizlar yatacak yeriniz yok
  • Hadi hep birlikte UNITED i protesto etmek için amarikanya ya bilet alıp toplu halde AHL girişinde yırtalım
  • markanın değer kaybı 1.1 , toplam zarar 225 milyon $ , bizim kamiller dikkat etsin , herkesin kameralı telefonu var artık , iplikler pazara çıkıverir ona göre !

Uzakdoğulu bir yolcunun sürüklenerek uçaktan atılması ile ilgili görüntülerle gündeme gelen ABD'nin United Airlines havayolu şirketine yatırımcı tepkisi ağır oldu.

ABD'li United Airlines, güvenlik görevlilerinin fazla rezervasyon yapılan bir uçakta yolculardan birini sürükleyerek uçaktan çıkarması nedeniyle büyük tepki aldı. Dün geceden bu yana tüm medya sitelerinde ve sosyal medyada gündem olan görüntülerde, bağırarak itiraz eden yolcu Chicago'dan Kentucky eyaletindeki Louisville'ye gidecek olan uçaktan zorla indiriliyor.

Görüntülerde yolcunun ağzının kanadığı ve gözlüğünün düştüğü ve gömleğinin yukarı kadar sıyrıldığı görülüyor. Sosyal medyada büyük tepkiye yol açan bu video ile United havayolu şirketi bir ay içerisinde ikinci kez yolcularına olan davranışlarından dolayı tepki çekti. United Airlines daha önce de ABD'de iki kız çocuğunu tayt giydiği gerekçesiyle uçağa almamıştı.

TEPKİ BÜYÜYÜNCE DÜŞÜŞ GELDİ

Yaşanan bu olayların ardından United Airline hisseleri güne sert bir düşüşle başladı. Hisseler yüzde 3.4 düşüşle 69.12 dolara geriledi.

Aslında görüntüler ilk olarak dün dolaşıma girmiş, fakat hisseler olumsuz etkilenmemiş ve günü yüzde 0.9 yükselişle tamamlamıştı. Ancak bugün dünyanın her yanına yayılan tepkiler, şirkete yönelik ırkçılık suçlamaları ve boykot tehditlerinin ardından hisseler de sert bir şekilde düştü.

United Airlines hisseleri halen 28 Şubat'ta gördüğü 74.09 dolarlık tarihi zirvesine yakın hareket ediyor.

United hisseleri çakıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Darisi ~ 1 yıl önce
Yuzlerce calisanini cat diye kapinin onune koyan pegasusa olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatansizlar ~ 1 yıl önce
Halen daha yabancı hava yollarında olan bir olay yüzünden Türkiye'ye laf vurmaya çalışan vatansizlar yatacak yeriniz yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATS2 ~ 1 yıl önce
Hadi hep birlikte UNITED i protesto etmek için amarikanya ya bilet alıp toplu halde AHL girişinde yırtalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dikkatli ! ~ 1 yıl önce
markanın değer kaybı 1.1 , toplam zarar 225 milyon $ , bizim kamiller dikkat etsin , herkesin kameralı telefonu var artık , iplikler pazara çıkıverir ona göre !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000