13 Nisan 2018, Cuma 09:45:04

Umre yolcularını öyle bir dolandırdılar ki...

Umre yolculuğu için bir firmaya başvuran 68 kişi hayatlarının şokunu yaşadı. Havayoluyla Umre'ye gitmek üzere bir şirketle anlaşan 68 kişi otobüsle Balıklı Göl'ü gezdirildikten sonra Elbistan'a geri götürüldü!
  • Yurdum insanı. Bir tarafta cahillik diz boyu, diğer tarafta din istismarı. Memleketin geldiği son durum huzurlarınızda
  • en sevilen yolcu en sevilen ucus. anlayan anladi
  • Urfa'da peygamber şehri olarak kabul edildiği için, böylesi bir durumda hac ibadeti yerine getirilmiş kabul edilebilir. İslam kolaylık dinidir.
  • Umreye gitmekten daha zevkli balıklı göleti gezmek

Umre yolculuğu için bir firmaya başvuran 68 kişi hayatlarının şokunu yaşadı. Kahramanmaraş Elbistan'dan yola çıkan 68 kişilik kafile Gaziantep ve Şanlıurfa gezdirildikten sonra tekrar yola çıktıkları ilçeye getirildi.

Alınan bilgiye göre, Kayseri'deki bir firmanın görevlileri, umre ziyareti için Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinden 68 kişilik kafileyi kutsal topraklara götürmek üzere iki otobüsle yola çıkardı. Aralarında yaşlıların da bulunduğu kafiledekiler, firma yetkililerinin kiraladığı otobüslerle Gaziantep ve Şanlıurfa'da dolaştırıldı.

Otobüste dolandırıldıklarını anlayan kafiledekiler, Elbistan'daki yakınlarına haber verdi. Vatandaşlar, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne gelerek polis ekiplerine konu hakkında bilgi verdi. Kafileyi taşıyan otobüsler, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde durduruldu. Kutsal toprakları ziyaret için kişi başı 690 dolar verdiğini iddia eden kafiledekiler, emniyette firma yetkililerinden şikayetçi oldu. Firma, 68 kişiden toplamda 46 bin 920 Dolar yani bugünkü kurla yaklaşık 192 bin TL'ye Umre yerine Balıklı Göl turu düzenledi.

Yolculardan Durdu Mehmet Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, umreye gitmek için söz konusu firmayla anlaştıklarını belirtti. Firma yetkililerinin Kayseri'den uçağa bindirileceklerini söyleyerek kendilerini otobüse aldığını ifade eden Kılıç, "Otobüse bindirdikten sonra Şanlıurfa'da Balıklı Göl'ü gezdireceklerini söylediler. Akşam olduğunda bizi götüremeyeceklerini belirtip Elbistan'a geri getirdiler." dedi.

Mağdur olduklarını belirten Yüksel Kılıç da "Kutsal topraklara, Mekke ve Medine'ye gitmek için yola çıktık ancak Şanlıurfa'yı gezdirip geri getirdiler." ifadesini kullandı. Öte yandan polis ekipleri, otobüs şoförlerini ifadelerini almak üzere emniyete götürdü.

Umre yolcularını öyle bir dolandırdılar ki...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

İnsan ~ 3 ay önce
Yurdum insanı. Bir tarafta cahillik diz boyu, diğer tarafta din istismarı. Memleketin geldiği son durum huzurlarınızda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nizamettin ~ 3 ay önce
en sevilen yolcu en sevilen ucus. anlayan anladi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peygamberler şehri ~ 3 ay önce
Urfa'da peygamber şehri olarak kabul edildiği için, böylesi bir durumda hac ibadeti yerine getirilmiş kabul edilebilir. İslam kolaylık dinidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Daha iyi ~ 3 ay önce
Umreye gitmekten daha zevkli balıklı göleti gezmek

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000