23 Mart 2010, Salı 09:20:08

"Uluslararası bir havaalanı şart"

Atiker Otogaz Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı ve İşadamı Mehmet Ali Atiker siyasilere seslenerek, “Uluslararası bir havaalanı acilen hayat bulmalı. Bu konuda tüm milletvekillerimizi ve siyasilerimizi göreve çağırıyoruz” dedi
  • sen milletin arabay tüp takıcan diye havalimanı (hemde uluslararası !) yapcak halimiz yok amca.madem o kadar para kazanıosun özel uçak al jet falan onla yap anlaşmalarını di mi ?
  • heryere de uluslararası havaalanı yapılacak değil herhalde, hadi yapıldı nasıl dolacak

Sanayiciler olarak yurt dışına ihracat yaptıklarını hatırlatan Mehmet Ali Atiker, “Bu ihracatın karşılığında birçok ülkeye Konya’dan direk uçuşun olmadığı için büyük sorunlar yaşıyoruz. Uluslararası bir havaalanı olmadığı için müşteri kaybediyoruz” dedi.

Atiker Otogaz Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı ve İşadamı Mehmet Ali Atiker bu kez de uluslararası bir havaalanının şehre kazandırılması konusunda açıklamalarda bulundu.

MÜŞTERİ KAYBEDİYORUZ

Siyasilere seslenen Atiker, “Konya’mıza uluslararası bir havaalanı acilen yapılmalı. Bu konuda tüm milletvekillerimizi ve siyasilerimizi göreve çağırıyoruz. Sanayiciler olarak yurt dışına ihracat yapıyoruz ve bu ihracatın karşılığında da bir çok ülkeye Konya’dan direk uçuş olmadığı için büyük sorunlar yaşıyoruz. Uluslararası bir havaalanı olmadığı için de müşteri kaybediyoruz” dedi.

GÜNÜMÜZ HEBA OLUYOR

Konya’ya üç ayrı şirketin uçtuğunu hatırlatan Atiker, “Bu şirketler sayesinde Konya’dan İstanbul’a İstanbul’dan da Konya’ya hergün uçak seferi var ancak zamanlama açısından yine sıkıntı yaşanıyor. İstanbul’a gitmemiz için yine bir günümüz heba oluyor. Haftada en azından bir veya iki sefer olmak üzere yurt dışı uçakları Konya’ya inebilmeli. Bu konuda kamuoyu oluşturmamız gerekiyor. Konya’ya hızlı trenden önce uluslararası havaalanı şart” diye konuştu. Hz. Mevlana’yı anma törenlerinde bile yurt dışından çok sayıda turist ve konuğun direk Konya’ya uçakla inemediğini de hatırlatan Atiker, “Hem sanayicilerimiz hem de turizm açısından uluslar arası havaalanı meselesi çok mühim acilen hayat bulmalı” dedi.

"Uluslararası bir havaalanı şart"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 8 yıl önce
sen milletin arabay tüp takıcan diye havalimanı (hemde uluslararası !) yapcak halimiz yok amca.madem o kadar para kazanıosun özel uçak al jet falan onla yap anlaşmalarını di mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
heryere de uluslararası havaalanı yapılacak değil herhalde, hadi yapıldı nasıl dolacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000