21 Ağustos 2012, Salı 08:44:29

"ULAŞIMDA ÇOK BÜYÜK SIKINTILAR VAR"

Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUDEF) Başkanı Şuayip Toprak, Bursa'nın bir göçmen şehri olduğunu belirterek, Yenişehir Havaalanı’ndan Balkan ülkelerine uçak seferleri başlatılması gerektiğini söyledi.
  • Bence de bu havaalanindan diger Balkan ülkelerine seferler yapilmasi cok önemli. Örnegin Üsküp, Filibe, Sancak önemli noktalardan. Tabii sik frekansi kaldiracak istek olup olmamasi calisilmali. Ancak eger yeterli istek yoksa, o zaman Istanbul'a uygun baglanti konulmali. Su anda Yenisehir - Istanbul arasi ucus yok. Borajet ile bu baglantilar Balkan ülpkelerine saglanabilir. Böylece Bursaillar da rahatlikla atayurtlarina yeniden ulasabilirler.

Balkan göçmeni vatandaşlar RUDEF’in bayramlaşma töreninde bir araya geldi. RUDEF üyeleri ve Balkan göçmeni ailelerin bir araya geldiği törende konuşan RUDEF Başkanı Şuayip Toprak, “İslam aleminin bayramı mübarek olsun. Rumeli insanları bayramlara önem vermektedir. Bayramlar kültürümüzü geleceğe taşıyan önemli günlerdir. Osmanlı devrinden bugüne uzanan gelenekler var. Bizler bu geleneklerimizi sürdürüyoruz. Bugün bayramlaşıyoruz. Bu bayramlaşma 15 yıldır devam ediyor. Buraya gelen hemşerilerimizin birbirleriyle kaynaşmasını arzu ediyoruz. Müslüman alemi için önemli bayram. Ülkemizde bayramlar geldiği zaman yardımlar artıyor. Sevgiler artıyor. Bu vesile ile bayram önemlidir. Bütün dünyadaki İslam aleminin bayramını tebrik ederim. Nice sağlıklı bayramlar diliyorum. Son zamanlardaki terör olaylarında şehit düşenlerin ailelerine baş sağlığı diliyorum” dedi.

Balkan ülkelerine ulaşım konusunda sıkıntılar yaşadıklarını belirten Toprak, “Bir ara Makedonya’ya seferler vardı. Bilmediğimiz sebeplerden dolayı 1 yıl önce Makedonya seferleri Yenişehir Havaalanı’ndan iptal edildi. Yenişehir Havaalanı’ndan bütün Balkan ülkelerine uçak kalkmasını istiyoruz. Bir an önce uçak seferlerinin başlaması gerekmektedir. Uçak seferleri çok önemlidir. İş adamları bunu bizden talep etmektedir” dedi.

Bayramlaşma törenine AK Parti Bursa milletvekilleri Mustafa Öztürk, Hakan Çavuşoğlu, Bedrettin Yıldırım, Önder Matlı, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, MHP Bursa İl Başkanı Hasan Toktaş, Demokrat Parti Bursa İl Başkanı Ahmet Yıldurum’ın yanı sıra çok sayıda dernek üyesi ve Balkan göçmeni katıldı.

"ULAŞIMDA ÇOK BÜYÜK SIKINTILAR VAR"

Facebook Yorum

Yorumlar

Bursa havaalani ~ 6 yıl önce
Bence de bu havaalanindan diger Balkan ülkelerine seferler yapilmasi cok önemli. Örnegin Üsküp, Filibe, Sancak önemli noktalardan. Tabii sik frekansi kaldiracak istek olup olmamasi calisilmali. Ancak eger yeterli istek yoksa, o zaman Istanbul'a uygun baglanti konulmali. Su anda Yenisehir - Istanbul arasi ucus yok. Borajet ile bu baglantilar Balkan ülpkelerine saglanabilir. Böylece Bursaillar da rahatlikla atayurtlarina yeniden ulasabilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000