16 Nisan 2012, Pazartesi 11:53:28

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI SİLİVRİ'YE YAPILMAYACAK

Habertürk'te Editör Masası'na katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üçüncü havalimanının yerinin değiştiğini herkesin beklediği gibi bu havalimanının Silivri'ye yapılmayacağını söyledi.
  • Silivliye cezaevi yetti arttı bile, o yollar daha fazla trafik kaldırmaz
  • Yeşilköy'ün kalacağını kim söyledi. Yeşilköy devasa bir meydan yapılınca TOKİ ye gökdelen arazisi olacak. Yeterli doğru düzgün bir proje yapılsın. Sabiha gibi iki pistin arasına hangar yapılmasın ve terminal bir uçta kalmasın.
  • Başakşehir dogusu olursa yeşilköye nasıl kalkıp inecek uçaklar. Kömür ocaklarının oldugu yerde yeşilköyle çakışır. Çatalca mantıklı.
  • karaburun doğusundaki kömür ocakları arazisi.yer müsait yeni otoyol bağlantıları ile ulaşım kolay.yerleşim yok denecek kadar az.yeni alınacak önlemlerle büyütülmeye de müsait.kimselere de rant sağlamaz çünkü satılacak şahıs arazisi çok az.
Habertürk TV'de yayınlanan Editör Masası programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yaptığı açıklamada "Kanal İstanbul ve Silivri'ye yapılması planlanan yerlerden vazgeçtik. Üçüncü havalimanı artık bir ihtiyaç haline geldi. Atatürk Havalimanı yapılırken, 2,5 milyonluk İstanbul'a 3 milyon kişilik havalimanı yapılması çok eleştirilmişti. Atatürk Havalimanı 30 milyonu geçti. Demek ki bu büyümeyle alakalı birşey. Belki 100 milyon yolcu kapasiteli havalimanı yaptığımız takdirde, o da yıllar sonra yetersiz kalacak. Herşey çok hızlı gelişiyor" diye konuştu.

İstanbul'un Silivri ilçesine yapılması planlanan yeni havalimanından vazgeçme sebeplerinden birinin de uzaklık ve ulaşım olduğunu belirten Topbaş, "Ulaşım sıkıntısı yaşanmaması amacıyla Kanal İstanbul ve üçüncü köprü ile yakın bir bölgede yerleştireceğiz. Gelişime de açık olacak. İlerleyen yıllarda büyütülmesi kolay olacak. Tabi bu yeri Başbakanımız açıklayacak. Bir kaç ay içinde açıklayacağız" diye konuştu.
ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI SİLİVRİ'YE YAPILMAYACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 6 yıl önce
Silivliye cezaevi yetti arttı bile, o yollar daha fazla trafik kaldırmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yeşilköy'ün kalacağını kim söyledi. Yeşilköy devasa bir meydan yapılınca TOKİ ye gökdelen arazisi olacak. Yeterli doğru düzgün bir proje yapılsın. Sabiha gibi iki pistin arasına hangar yapılmasın ve terminal bir uçta kalmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Başakşehir dogusu olursa yeşilköye nasıl kalkıp inecek uçaklar. Kömür ocaklarının oldugu yerde yeşilköyle çakışır. Çatalca mantıklı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
karaburun doğusundaki kömür ocakları arazisi.yer müsait yeni otoyol bağlantıları ile ulaşım kolay.yerleşim yok denecek kadar az.yeni alınacak önlemlerle büyütülmeye de müsait.kimselere de rant sağlamaz çünkü satılacak şahıs arazisi çok az.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000