17 Aralık 2011, Cumartesi 11:16:51

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI İNŞAATI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Başbakan Erdoğan’ın seçimler öncesinde açıkladığı Kanal İstanbul projesi için etütler hemen başlatılacak. Bölgede bir dizi inceleme yapılacak
  • Bilimsel arastirma etut metut hikaye.. Bak adam yazmis haberin icinde, "basbakanin verdigi talimatla havalimaninin kapasitesi 80 milyondan 150 milyona cikarildi". Sahane.. Zaten yasa yapmak icin de ulemaya sormak lazim demiyor muydu hazretleri 2005'te?
  • Üçüncü Havalimanı yapalım tamam. Ama önce Çorlu'ya hızlı tren getirelim. O zaman İstanbul'a 20 dakikada varılır. Aynı tren Edirne'ye İstanbul'dan bir saatte gider. Daha sonra SAW'a ikinci pisti yapalım. Kaynakları akıllıca harcamak lazım. Çorlu'dan gelen treni, üçüncü havalimanı bölgesinden ve Atatürk'ten geçirelim ve ikinci bir tünelle Anadolu yakasına geçecek treni SAW'a uğratıp Ankara hattına bağlayalım. Kaynak nereden bulunacak diye soranlar olacaktır. Saçma sapan Kanalİstanbul projesinden vazgeçelim. Kaynak işte orada.
  • 150 milyon kapasitelik yeri ayırın da şimdilik 50-60 milyonluk yeterli. yeter ki ileriye dönük arazilere binalar yapılmasın da havalimanı rahat genişleyebilsin
  • Hemen 150 Milyon kapasitesi yapilmaz tabiki. Ama simdiden bu rakami göze almak iyidir sonra AHL gibi etrafi ev ve isyeri ile dolu olursa büyütme meselesi kolay olur. Aslinda AHL´in su an ki yeri mükemmel ama bilndigi gibi etrafi kapali oldugundan büyüme sansi sifir.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kısıklı’daki evinde dinlenen Başbakan Erdoğan’ı ziyaret etmişti. Yıldırım, görüşmenin ardından Erdoğan’ın seçim öncesinde açıkladığı ‘Kanal İstanbul’ için de somut çalışmaların başlatılması talimatı verdi. Kaynaklar, ‘Kanal İstanbul’un son derece büyük bir proje olduğunu belirterek, öncelikle etütlerin yapılacağını, kanalın geçeceği bölgede ve arazide bir dizi incelemelerin gerçekleştirileceğini söyledi. Ulaştırma Bakanlığı’nın 2012 bütçesine ‘Kanal İstanbul’un etüt çalışmaları için ödenek konulmadı. Yetkililer, ödeneğin projeye yönelik etüt ve diğer çalışmalara etkisi konusunda ‘hiçbir sorun yaşanmayacağı’ görüşünde.

KAPASİTE 150 MİLYON YOLCU

Hızlandırılan projelerden biri havalimanıyla ilgili. Erdoğan’ın Yıldırım’a verdiği talimatla İstanbul’a inşa edilecek üçüncü havalimanının kapasitesi 80 milyondan 150 milyon yolcuya çıkarıldı. Başbakan Erdoğan’ın genel seçim öncesi açıkladığı, kamuoyunda ‘Çılgın Proje’ olarak bilinen ‘Kanal İstanbul’ için de etütler hemen başlatılacak.
ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI İNŞAATI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
Bilimsel arastirma etut metut hikaye.. Bak adam yazmis haberin icinde, "basbakanin verdigi talimatla havalimaninin kapasitesi 80 milyondan 150 milyona cikarildi". Sahane.. Zaten yasa yapmak icin de ulemaya sormak lazim demiyor muydu hazretleri 2005'te?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Üçüncü Havalimanı yapalım tamam. Ama önce Çorlu'ya hızlı tren getirelim. O zaman İstanbul'a 20 dakikada varılır. Aynı tren Edirne'ye İstanbul'dan bir saatte gider. Daha sonra SAW'a ikinci pisti yapalım. Kaynakları akıllıca harcamak lazım. Çorlu'dan gelen treni, üçüncü havalimanı bölgesinden ve Atatürk'ten geçirelim ve ikinci bir tünelle Anadolu yakasına geçecek treni SAW'a uğratıp Ankara hattına bağlayalım. Kaynak nereden bulunacak diye soranlar olacaktır. Saçma sapan Kanalİstanbul projesinden vazgeçelim. Kaynak işte orada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
150 milyon kapasitelik yeri ayırın da şimdilik 50-60 milyonluk yeterli. yeter ki ileriye dönük arazilere binalar yapılmasın da havalimanı rahat genişleyebilsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hemen 150 Milyon kapasitesi yapilmaz tabiki. Ama simdiden bu rakami göze almak iyidir sonra AHL gibi etrafi ev ve isyeri ile dolu olursa büyütme meselesi kolay olur. Aslinda AHL´in su an ki yeri mükemmel ama bilndigi gibi etrafi kapali oldugundan büyüme sansi sifir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000