20 Aralık 2017, Çarşamba 08:07:12

Uçan taksi hizmeti 2024'te başlayacak

Brezilyalı uçak üreticisi Embraer ve  online uygulama üzerinden araç kiralama hizmeti sunan Uber, 2024 yılında uçan taksileri hizmete sunacaklarını açıkladı.
  • Rize Soçi arası uçan taksi isterük.
  • milli uçağımız göklerde

Brezilyalı uçak üreticisi Embraer ve  online uygulama üzerinden araç kiralama hizmeti sunan Uber, 2024 yılında uçan taksileri hizmete sunacaklarını açıkladı.Şehirlerarası taşımacılığı 2023 yılında başlatmayı planlayan şirket, bir yıl gecikmeli olarak taksileri kullanıma sunacaklarını belirtti.

Embraer Yönetim Kurulu Başkanı Paulo Cesar de Souza, Uber ile gittikleri işbirliğinin sonucunda ortaya çıkacak uçan taksi filosunun 2024 yılında havalanacağını söyledi. De Souza ayrıca, iki şirket arasındaki işbirliğinin detaylarının henüz kesinleşmediğinin altını çizdi.

Souza, şirketlerin yakında önerilen dikey iniş ve kalkış (VTOL) yapabilmesi için uçağın üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.

Uçan taksi 8 yüz ila1 ton ağırlığında ve bir pilotun yanı sıra dört yolcu taşıyabilecek bir tasarıma sahip olacak. Bin metre irtifada uçabilecek hava taksileri, uçuşlar arasında beş dakikada şarj edilebilecek pillerle donatılacak.

Embraer, Uber ile işbirliğine gitmeden önce Brezilya Hava Kuvvetleri için KC-390 askeri kargo uçakları üretmişti.

Uçan taksi hizmeti 2024'te başlayacak

Facebook Yorum

Yorumlar

Soçi ~ 1 yıl önce
Rize Soçi arası uçan taksi isterük.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2023 ~ 1 yıl önce
milli uçağımız göklerde

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000