29 Ocak 2014, Çarşamba 08:20:51

UÇAN BALİNA ŞAŞIRTIYOR!

Havacılık dünyası İspanyol tasarımcının tasarladığı Uçan balina uçağını konuşuyor.
  • Aha Büyük :)))
  • buradan başka konuşan yer görmedim ben bu işi.
  • Faiz lobisinin isleridir bunlar:)
  • Ortada hic olmayan bir seyi bir resim altinda ballandira ballandira yazmislar. Boyle bir tasarim varsa ve bu kadar matematik hesabina kadar projelendirildiyse kaynak ve birkac tesim daha koysaudiniz da gorsek inceleseydik ve arastirsaydik. Ama AHL de reklam panolarinin boy boy resimlerini koyarsiniz. Ortalik kizissinda millet catissin...

Havacılık dünyası İspanyol tasarımcının tasarladığı Uçan balina uçağını konuşuyor.

Havacılık dünyası İspanyol tasarımcının tasarladığı Uçan balina uçağını konuşuyor.Geleceğin uçağı olarak gösterilen tasarımda çok çarpıcı yenilikler var.

MELEZ TURBO MOTOR

Çevre dostu olan uçağı hafifleştirmek için yeni nesil seramikler ve fiber teknoloji kullanılmış.Verimliliği arttıran melez turbo motor, elektrik enerjisiyle de destekleniyor.

KANATLARDAKİ ÖZELLİKLER DİKKAT ÇEKİCİ

Uçakta en dikkat çeken ayrıntı ise kanatlarındaki özellikler.Kanatlar ve gövde üzerindeki mikro güneş hücreleri yakıt ikmali yapmadan uçağın çok daha uzun kilometreler kat etmesini sağlıyor.

TEHLİKE DURUMUNDA KANAT SİSTEMLERİ

Çevre dostu olarak tasarlanan 3 katlı uçak 755 kişi kapasiteli.Airbus A380 den aha büyük ve 88 metre kanat uzunluğuna sahip.Uçağın havada tehlike yaşaması durumunda kanat sistemleri devreden çıkartılabiliyor. Böylelikle iniş sırasında kanatlardan kaynaklı savrulmalar ortadan kaldırılabiliyor.

UÇAN BALİNA ŞAŞIRTIYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Yazım Hatası ~ 4 yıl önce
Aha Büyük :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yok ya ~ 4 yıl önce
buradan başka konuşan yer görmedim ben bu işi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Faiz lobisinin isleridir bunlar:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ortada hic olmayan bir seyi bir resim altinda ballandira ballandira yazmislar. Boyle bir tasarim varsa ve bu kadar matematik hesabina kadar projelendirildiyse kaynak ve birkac tesim daha koysaudiniz da gorsek inceleseydik ve arastirsaydik. Ama AHL de reklam panolarinin boy boy resimlerini koyarsiniz. Ortalik kizissinda millet catissin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000