04 Aralık 2014, Perşembe 10:20:49

UÇAN ARABA HAYALİ GERÇEK OLDU

Uçan araba hayali gerçek oldu. Aeromobil adındaki uçan araba havada 200 kilometre hız yapıyor.
  • nıçkkkk bizim SHGM nin ödü patlar TR de kullanamayız, belki 100 yıl sona.... ama muhteşem bir başarı, brawoo!!
  • Istanbula şart bu arabadan ama fiyattan ne haber?
  • İnsanlığı ileri götürenler işte bu müteşebbis harika kişiler. Tek kelime ile BRAVO...!!!
  • Dispatch/pilot:komik!!!!!! Ne araba gibi ne ucak gibi ikisinide kullanamazsin tam anlamiyla yerde parkederken biri carpsa havalanirken basin belada ve bunu kullanan kiside ehliyetile birlikte ozel pilot lisansi aranmasi gerekecek nereden nasil kalkacagina nasil karar verilecek tasit yolundan kalkmak ne kadar saglikli cukur kasis vs ayrica herhangibir tehlikeli yuksek bir cisim varsa bunlar havaciligin cok teknik bilinmesini gerektirir havaalani gibi guvenli alan ve arazi olmayacak en az dispatch ve en az airline pilotu kadar bilgi gerektirecek proje iyide pratikte komik olur :)

Slovakyalı Stefan Klein tarafından geliştirilen uçan araba Aeromobil, görücüye çıktı. 2 kişilik kapasite ile kullanıma sunulan uçan araba, trafikten sıkılanlara ciddi bir alternatif sunuyor.

100 beygir gücüne sahip Aeromobil, karada 160 havada ise 200 kilometre hız yapabiliyor. Havalanabilmek için 130 kilometre hıza ihtiyaç duyan uçan araba, havada 700 kilometre yol katedebiliyor.

Aeromobil'in şehir içinden daha çok birbirine 700 kilometre yakın ülkeler arasındaki ulaşımın çözülmesi için daha uygun olacağı ifade edilirken, ABD, Avustralya, Yeni Zelanda veya Afrika gibi ülkelerde kullanımının da çok daha uygun olacağı kaydedildi.

İşte Aeromobil'in performansı:UÇAN ARABA HAYALİ GERÇEK OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

uçamayan kuş ~ 3 yıl önce
nıçkkkk bizim SHGM nin ödü patlar TR de kullanamayız, belki 100 yıl sona.... ama muhteşem bir başarı, brawoo!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Istanbula şart bu arabadan ama fiyattan ne haber?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bravo ~ 3 yıl önce
İnsanlığı ileri götürenler işte bu müteşebbis harika kişiler. Tek kelime ile BRAVO...!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Dispatch/pilot:komik!!!!!! Ne araba gibi ne ucak gibi ikisinide kullanamazsin tam anlamiyla yerde parkederken biri carpsa havalanirken basin belada ve bunu kullanan kiside ehliyetile birlikte ozel pilot lisansi aranmasi gerekecek nereden nasil kalkacagina nasil karar verilecek tasit yolundan kalkmak ne kadar saglikli cukur kasis vs ayrica herhangibir tehlikeli yuksek bir cisim varsa bunlar havaciligin cok teknik bilinmesini gerektirir havaalani gibi guvenli alan ve arazi olmayacak en az dispatch ve en az airline pilotu kadar bilgi gerektirecek proje iyide pratikte komik olur :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000