25 Kasım 2017, Cumartesi 10:30:35

Uçaktan indirilip darp edildi!

Türk Hava Yolları'yla Antalya'dan İstanbul'a gitmek üzere bilet alan Av. Aslı Eraslan, TK2403 sefer sayılı uçakta hem sözlü hem de fiziksel şiddette mağdur kaldığı ve darp edildiği gerekçesiyle hukuki mücadele başlattı. Eraslan, uçuş ekibi başta olmak üzere olaya müdahil olan herkesten şikayetçi oldu.
  • haber sitelerine bakıyordum bir de ne göreyim gaziosmanpaşada 4-5 ay önce çevirme sırasında şehit edilen polisin davasında sanıkları savunan isim tanıdık. sonra hatırladım buraya geldim. haberi okuyun uçuşta olduğu gibi orada da dava kapalı sürmesi için bahaneler falan bulmuş tarzı bu demek ki.
  • THY insallah batar
  • Allah, varsa eşine çocuklarına sabır versin avukat hanım.
  • Haberi okudum sadece normal bir vatandaşım THY çalışanı değilim ve gerçekten bu yazılanlara inanmak için insanın IQ'sunun 5'ten daha az olması gerekir..komple tutarsızlık, yorumları da okudum bu kadar beddua bu kadar kin bir de mahkemeye vermekten bahsediyor umarım size dava açarlar bu yazdıklarınız için milletin çoluğuna çocuğuna dil uzatıyosunuz. Şunu söylicem mağdur olsaydınız şuan ben de dahil sizi savunan yüzlerce mesaj olurdu emin olun burada yazanların hepsinin THY personeli olduğunu mu sanıyosunuz, bir düşünün şuan acaba beni neden destekleyen yok diye ? bakalım bulucak mısınız cevabı.

Türk Hava Yolları'yla Antalya'dan İstanbul'a gitmek üzere bilet alan Av. Aslı Eraslan,  TK2403 sefer sayılı uçakta hem sözlü hem de fiziksel şiddette mağdur kaldığı ve darp edildiği gerekçesiyle hukuki mücadele başlattı. Eraslan, uçuş ekibi başta olmak üzere olaya müdahil olan herkesten şikayetçi oldu. 

Türk Hava Yolları'nın TK2403 sefer sayılı Antalya-İstanbul uçağıyla seyahet etmek isteyen Avukat Aslı Eraslan, THY uçağında hem sözlü hemde fiziksel şiddete maruz kaldığını ifade ederek davacı oldu.

Yaşanan olayda onurunun kırıldığını ve rencide olduğunu söyleyen Eraslan, olay sırasında parasının çalındığını da iddia etti.

İşte Eraslan'ın olay sonrası verdiği ifadesinin tam metni:

"Antalya iline, İstanbul Atatürk Hava limanından Onur Air in saat 10:00 uçağı ile gittim. Antalya 9. Ağır ceza mahkemesinin 2017/236 esas sayılı davasında Müvekkilim İdris Yaktı'nın duruşmasına katıldım. Ancak duruşmanın uzun sürmesi nedeniyle Onur air in saat 20:40 da olan uçuşunu iptal ettim. Daha sonra THY ile İstanbul Atatürk Havalimanına uçmak üzere saat 23:30 seferine bilet aldım. Ancak bu uçuşa da yetişemedim. Biletimi Sabah 05:00 saatinde olan THY nin İstanbul Atatürk Hava limanına inecek olan uçuşu ile değiştirdim. Antalya havalimanına gece saat 02:00 de giriş yaptım. Uçak saatini bekledim. Uçak saati geldiğinde uçağa bindim. Ancak online check in yapmış olmama ve kanat üzerinde bulunan bir koltuğu seçmiş olmama rağmen koltuğumun 11A acil çıkış kapısının bulunduğu yerde olduğunu gördüm. daha önce de THY bu şekilde online check in işlemi ile beraber acil çıkış kapısında beni zorla oturtmuştu. Bununla ilgili uçakta bulunan 2 hostese durumu anlattım. Onlar ise benim sorunuma çözüm bulmaya çalışmadı. Acil çıkış kapısında beni oturmaya mecbur ettiler. ve el çantamı yukarı koymamı söylediler. Ben de değişiklik yapmaları konusunda ısrar ettim. Saat 04:50 sularında yanımdaki yolcu bana dönerek neden çantanızı vermiyorsunuz, sizin yüzünüzden uçamıyoruz dedi. Ben de çantamı verdiğimi ancak görevlinin çantamı almadığını söyledim. TGS de görevli Burak adında bir kişi gelerek sorun olup olmadığını sordu; ben de sorun yok dedim. 10 dakika geçtikten sonra havalimanında görevli bir polis memuru geldi. Çanta ile ilgili sorunu söyledi. Çantamı polis memurunun gözü önünde yukarı kısma yerleştirdim.

"HİÇBİR ÖZRÜ KABUL ETMİYORUM"

Bunun sonrasında ise polis ve bütün yer hizmetleri, 3 adet bayan özel güvenlik personeli gelerek uçaktan inmem gerektiğini söyledi. Kaptanın ve hosteslerin beni uçakta istemediğini, ben inmeden uçağın gitmeyeceğini söylediler. Bu konuda konuşulmadan beni darp cebir ederek uçaktan attılar. Yolcular tarafından mürettebat yüzünden hakaret ve tehdit edildim. Bilet param geri iade edilmedi. Antalya havalimanına giderek şikâyetçi oldum. Ve darp raporu aldım. İstanbul 17. Asliye ceza mahkemesinde 2017/33 esas sayılı dava dosyasının saat 11:00 de olan duruşmasına bu nedenle giremedim. Atlas jet e ait uçak seferinin 08:15 İstanbul Atatürk havalimanına olan biletini cebimden para ödeyerek tekrar aldım. Şiddete uğradım, hakaret edildi ve tehdit edildim. THY nin 2403 sefer sayılı uçağında bulunan tüm yolculardan, yer hizmetleri personelinden, terminal müdüründen, şiddet uygulatan ve darp edilmeme neden olan uçak personelinden ve havalimanı karakolunda görev yapan polis memurlarından davacı ve şikâyetçiyim. Maddi ve manevi zararım bulunmaktadır. Bununla ilgili tarafıma yapılacak hiç bir özrü kabul etmiyorum. Bu şekilde eğitim gören uçak personelinin işlerine son verilmesini talep ediyorum. Bir hava olu şirketi bu şekilde olan bir yolcuyu indiremez. Problem olmadığı halde uçak personeli problem varmış gibi göstererek bütün haklarıma tecavüz etmiştir. Onurumu kırmış, rencide etmişlerdir. Bir teröristten daha kötü bir davranış uygulanmasına yol açmışlardır.  1990 yılından beri hava yolu şirketlerini kullanmaktayım. Böyle bir olay ile hiç bir şekilde karşılaşmadım. Çantamı üst tarafa yerleştirdiğim konusunda polis memurundan teyit alınabilir.

Uçak içi kamera görüntüleri ve körük kamera görüntülerinden olayın tespitini istiyorum. Eşyalarım özel güvenlik personeli tarafından karıştırılmış ve iznim olmadan elimden alınmıştır. Ayakkabılarım ayağımdan çıkartılarak darp edildim. Basit tıbbi müdahale ile giderebilecek nitelikte olmayan darp raporu aldım. Daha sonrasında çantamı kontrol ettiğimde ise çantamın içinden 1.000 TL miktarında paranın da alındığının tespitini yaptım. Çantamı eline alan güvenlik personelinin bu durumdan sorumlu olacağını düşünüyorum. Tüm bu durumlarının tespitinin yapılmasını ve bütün ilgililerin cezalandırılmasını talep ediyorum.

HERKESTEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Avukatlık mesleğimi icra ederken görev başında iken mesleğimin icra edilmesine engel olunmuştur. Bir yönüyle kamu görevi taşıyan mesleğim yapılmasında müvekkilimin hakları uçak personeli ve yer hizmetleri görevlileri ve tüm yolcular tarafından hiçe sayılmıştır. İstanbul 17. Asliye Ceza mahkemesinde görülecek olan 2017/33 esas sayılı dava dosyasının duruşmasına CMK gereğince zorunlu müdafii olarak atandım. THY ve tüm yolcular, devlet hava meydanları işletmeleri görevlileri, özel güvenlik tarafından bu görevimi ifa etmem engellenmiştir. Bu görevim kamu niteliği taşıdığından devletin zorunlu görevlisine bu şekilde davranılmıştır. Ve görevimi yapmama bilerek ve isteyerek engel olunmuştur. Dikkate alınmasını talep ediyorum."

©AirportHaber.com

Uçaktan indirilip darp edildi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (216)

av hanım meşgul ~ 3 ay önce
haber sitelerine bakıyordum bir de ne göreyim gaziosmanpaşada 4-5 ay önce çevirme sırasında şehit edilen polisin davasında sanıkları savunan isim tanıdık. sonra hatırladım buraya geldim. haberi okuyun uçuşta olduğu gibi orada da dava kapalı sürmesi için bahaneler falan bulmuş tarzı bu demek ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dursun ~ 8 ay önce
THY insallah batar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bowl ~ 8 ay önce
Allah, varsa eşine çocuklarına sabır versin avukat hanım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şansa gördüm haberi ~ 8 ay önce
Haberi okudum sadece normal bir vatandaşım THY çalışanı değilim ve gerçekten bu yazılanlara inanmak için insanın IQ'sunun 5'ten daha az olması gerekir..komple tutarsızlık, yorumları da okudum bu kadar beddua bu kadar kin bir de mahkemeye vermekten bahsediyor umarım size dava açarlar bu yazdıklarınız için milletin çoluğuna çocuğuna dil uzatıyosunuz. Şunu söylicem mağdur olsaydınız şuan ben de dahil sizi savunan yüzlerce mesaj olurdu emin olun burada yazanların hepsinin THY personeli olduğunu mu sanıyosunuz, bir düşünün şuan acaba beni neden destekleyen yok diye ? bakalım bulucak mısınız cevabı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000