19 Şubat 2012, Pazar 08:00:59

UÇAKTAN DÜŞEN TEHLİKE

Almanya'nın Nürnberg kentinde, bir evin damına iki kilo ağırlığında donmuş bir buz kalıbı düştü.
  • eehh tam ben de doğru bir yorum yapacaktım ki benden önce davranmış teknik arkadaşlar.. neyse kısmet başka habere
  • Garip bir ölüm olurdu..
  • Eski tip tuvaletlerde drain valve tam kaanmazsa herhangi bir sebeple, su sızarak aşagıdaki drain line da birikir. Havada donabilir. Ama hem borunun ucunda hemde gövde de kapak vardır. Dolayısıyla her iki kapağında açılması pek mümkün görünmüyor.
  • tuvalet drain sisteminde kaçak varsa drain hattında biriken tuvalet suyu havada donarak buz kütlesi olarak düşebilmektedir. vacuum sistemli tuvaletlerde böylesi bir sorun yaşanmamaktadır. bu buz kütlesi bazen uçağada zarar vermektedir...
Yapılan araştırmada düşen nesnenin bir uçağın tuvaletinden atılan atık (urin) olduğu ortaya çıktı. Damında hasar meydana gelen evin sahibi Erika Keil (59), "Çatı aşağı inecek sandım" dedi.

Daha sonra hızla yere düşen donmuş tuvalet atığı, bahçede 20 santimlik delik açtı. Geçen hafta da yine başka bir uçaktan düşen 1.5 kilo ağırlığındaki donmuş urin Baden VVürttemberg Eyaleti'ne bağlı Niefern kasabasındaki bir ailenin bahçesine hasar vermişti.

Habertürk
UÇAKTAN DÜŞEN TEHLİKE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 6 yıl önce
eehh tam ben de doğru bir yorum yapacaktım ki benden önce davranmış teknik arkadaşlar.. neyse kısmet başka habere

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Garip bir ölüm olurdu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Eski tip tuvaletlerde drain valve tam kaanmazsa herhangi bir sebeple, su sızarak aşagıdaki drain line da birikir. Havada donabilir. Ama hem borunun ucunda hemde gövde de kapak vardır. Dolayısıyla her iki kapağında açılması pek mümkün görünmüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
tuvalet drain sisteminde kaçak varsa drain hattında biriken tuvalet suyu havada donarak buz kütlesi olarak düşebilmektedir. vacuum sistemli tuvaletlerde böylesi bir sorun yaşanmamaktadır. bu buz kütlesi bazen uçağada zarar vermektedir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000