15 Nisan 2014, Salı 11:28:15

UÇAKTAKİ İKRAMLARIN TADI NEDEN DEĞİŞİK?

Almanya'da yapılan bir araştırmaya göre, uçaklarda ikram edilen yiyeceklerin tadının değişik gelmesinin ardındaki nedenin kabin içerisindeki kuru hava olduğu ortaya çıktı.
  • Bunu bizi ilkokulda biyoloji dersinde ögretmislerdi !!! Bunun icin arastirma yapmalarina gerek yokdu, bana sorsalardi söylerdim !!!!
  • LSG ile DOCO nun hizmet verdiği şirketlere bakın. LSG deneyimli bir şirket olduğundan yemeklerde inanılmaz fark ediyor. Lokantacılıktan gelen firmalar henüz daha kabin içi ikram konusunu öğrenemedi.
  • **İnanılmaza** Şahsım adına, hem havada hem de yerde de ikramdan yararlanan biri olarak yorum yapıyoruz ve kaliteli ikramdan bahsediyoruz sadece... Bilim adamlarını eleştirmiyoruz ! ama sende nası bi zihniyet var anlamak mümkün değil, kötü laf sahibine aittir diyorum, başka da bi şey demiyorum.
  • İnanılmaz'a Birader şimdi cahil mahil diye ortalığı germe! Ömrümün uçakta geçtiğini söyleyebilirim. Araştırmayı yapan Almanya'nın bir şirketi olan LSG ile DO&CO nun kalitesini mukayese ettik hepsi bu. Ha bilimsel olarak birşeyler kanıtlansa bile ben DO&CO ikramını uçakta da yerde de müthiş lezzetli buluyorum.

Uçaklarda yenilen yemeğin lezzetinin yerdekinden farklı olması, aynı tadı vermemesinin servis edilen gıdaların kalitesiyle bir ilgisi yok! Almanya’daki Fraunhofer Enstitüsü’nde yapılan araştırmaya göre, yükseklik insanoğlunun tat alma duyusunu olumsuz etkiliyor; hatta yok ediyor.

Lufthansa için ikram hazırlayan LSG Sky Chefs şirketinin yöneticisi Grant Mickels, araştırma sonucunu referans gösterip yolcuların 10-11 bin metrede tat alma duyularını kaybettiğini belirterek, “Buna kabindeki kuru hava da eklenince ister balık, ister tavuk, ister et, ister sebze, ne olursa olsun tadı iyi gelmiyor” dedi.

UÇAKTAKİ İKRAMLARIN TADI NEDEN DEĞİŞİK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

NEEEE...??? ~ 4 yıl önce
Bunu bizi ilkokulda biyoloji dersinde ögretmislerdi !!! Bunun icin arastirma yapmalarina gerek yokdu, bana sorsalardi söylerdim !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kıyas ~ 4 yıl önce
LSG ile DOCO nun hizmet verdiği şirketlere bakın. LSG deneyimli bir şirket olduğundan yemeklerde inanılmaz fark ediyor. Lokantacılıktan gelen firmalar henüz daha kabin içi ikram konusunu öğrenemedi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
**İnanılmaza** Şahsım adına, hem havada hem de yerde de ikramdan yararlanan biri olarak yorum yapıyoruz ve kaliteli ikramdan bahsediyoruz sadece... Bilim adamlarını eleştirmiyoruz ! ama sende nası bi zihniyet var anlamak mümkün değil, kötü laf sahibine aittir diyorum, başka da bi şey demiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
İnanılmaz'a Birader şimdi cahil mahil diye ortalığı germe! Ömrümün uçakta geçtiğini söyleyebilirim. Araştırmayı yapan Almanya'nın bir şirketi olan LSG ile DO&CO nun kalitesini mukayese ettik hepsi bu. Ha bilimsel olarak birşeyler kanıtlansa bile ben DO&CO ikramını uçakta da yerde de müthiş lezzetli buluyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
inanılmaz ~ 4 yıl önce
Peki afiyet olsun size. Bir gün Türkiye'de uzaya giderse mekiğimizi ve astronotlarımızı temin edip ve yetiştirip yine yemeklerimizi do&co hazırlar öyle uzay kıyafeti falanda gerekmez bize annelerimiz mekik kalkarken ardımızdan su döker çıkarız uzaya yemeklerimizide dünya manzarası eşliğinde afiyetle yeriz neticede kafa bu..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000