14 Ağustos 2011, Pazar 15:57:04

UÇAKTA YANGIN ÇIKTI

US Airways’e ait Boeing 767 tipi yolcu uçağında yangın çıktı. Dumanlar içinde kalan kabin görevlilerinden dördü hastaneye kaldırıldı.
  • sadece B767 de değil birçok uçakta oksijen maskeleri zaten kokpitten istendiğinde devreye girer. Oksijen maskeleri sadece tazyik boşalmasında otomatik olarak açılır kabin irtifa 14000 ft olunca. Yangında yangını ilk gören kabin memuru smoke hood ile müdahale eder zehirlenmemek için. Yolculara su dağıtılır ve koltuk başlıkları ıslatılıp brace konumu alınır. Yangın çeşidine göre de hangi yangın söndürücü ile müdahale edeceğini kabin memuru zaten bilir bu olaydaki eleştirimiz kabin memurlarının smoke hood takmaması ya da taktıysa neden zehirlendiler? Prosedür budur CCM bunu yazar başka yorum yazmanıza gerek yok tüm dünyada yangın prosedürü budur uçaktaki.
  • havacılık sıtesındesın ne ıha sı gıt sen ıhaya yorum yaz tabıkı bu konuyu tartısıcaz havacılık sıtesınde bmw araba tartısması yapmıcaz dımı kıcı kırık KM lerın oldugu ucaga bınme ozaman gıt otobusle yolculuk yap kıcı kırık dedııgn KM senın kıcını kurtarmak ıcın orda ama nerde sızde o akıl zeka cahıl ınsan
  • Neyi tartışıyorsunuz bu kadar amerika meraklısı coni hayranı olmayın,binlerce insanı öldürüyor onların IHA ları sesiniz çıkmıyor 4 gıçı kırık KM için sayfalarca yorum yazıyosunuz
  • Zehirlenme yangınla mücadelede smokehood takılmamasından dolayı olmuştur.Prosedür şudur.Smokehood takılır.Diğer Kabin Memurlarına haber verilir.Yangın söndürücüler, balta, smokehood lar getirilir.Anons yapılır.Yolculara su dağıtılır.Koltuk başlıkları ıslatılır.Brace pozisyonu alınır.Yangın tiplerine ve yerlerine göre müdahale şekilleri farklıdır o apayrı bir konu.
Dün akşam saatlerinde US Airways’e ait Madrid-Charlotte seferini yapan Boeing 767-200 tipi yolcu uçağında bilinmeyen bir sebepten ötürü yangın çıktı.

Dumanlar içinde kabinde yolculara oksijen maskeleri açılırken, uçak Boston Logan Uluslararası Havaalanı’na acil iniş yaptı.

Yaşanan olayda yolculardan yaralanan olmazken, dört kabin memuru çıkan dumandan zehirlenerek Boston’da bulunan Massachusetts Hastanesi’ne kaldırıldı.

©AirportHaber.com/Dış Haberler
UÇAKTA YANGIN ÇIKTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 7 yıl önce
sadece B767 de değil birçok uçakta oksijen maskeleri zaten kokpitten istendiğinde devreye girer. Oksijen maskeleri sadece tazyik boşalmasında otomatik olarak açılır kabin irtifa 14000 ft olunca. Yangında yangını ilk gören kabin memuru smoke hood ile müdahale eder zehirlenmemek için. Yolculara su dağıtılır ve koltuk başlıkları ıslatılıp brace konumu alınır. Yangın çeşidine göre de hangi yangın söndürücü ile müdahale edeceğini kabin memuru zaten bilir bu olaydaki eleştirimiz kabin memurlarının smoke hood takmaması ya da taktıysa neden zehirlendiler? Prosedür budur CCM bunu yazar başka yorum yazmanıza gerek yok tüm dünyada yangın prosedürü budur uçaktaki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
havacılık sıtesındesın ne ıha sı gıt sen ıhaya yorum yaz tabıkı bu konuyu tartısıcaz havacılık sıtesınde bmw araba tartısması yapmıcaz dımı kıcı kırık KM lerın oldugu ucaga bınme ozaman gıt otobusle yolculuk yap kıcı kırık dedııgn KM senın kıcını kurtarmak ıcın orda ama nerde sızde o akıl zeka cahıl ınsan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Neyi tartışıyorsunuz bu kadar amerika meraklısı coni hayranı olmayın,binlerce insanı öldürüyor onların IHA ları sesiniz çıkmıyor 4 gıçı kırık KM için sayfalarca yorum yazıyosunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Zehirlenme yangınla mücadelede smokehood takılmamasından dolayı olmuştur.Prosedür şudur.Smokehood takılır.Diğer Kabin Memurlarına haber verilir.Yangın söndürücüler, balta, smokehood lar getirilir.Anons yapılır.Yolculara su dağıtılır.Koltuk başlıkları ıslatılır.Brace pozisyonu alınır.Yangın tiplerine ve yerlerine göre müdahale şekilleri farklıdır o apayrı bir konu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000