11 Ekim 2011, Salı 17:53:38

UÇAKTA TAŞKINLIĞA PARA CEZASI GELİYOR

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü,yeni ceza yönetmeliğini sektörün görüşüne sundu. Bir çok konuda ağır para cezaları kapıda...
  • madem shgm caydırıcılık amacıyla bu cezaları çıkartıyor,kendileride bir zahmet kendileri içinde bir ceza uygulaması çıkartsınlar.mesela sadece bir doktor imzası için aps ile gönderilen evrak aynı binada 2 gün sonra doktorun önüne gidiyor.o da 1 günde imzalıyor,evrağın aşağıya inmesi 1 gün.anlayacağınız kağnı arabası ferrari olmuş vaziyette.ya da onaylanması gereken bir lisans niye 1 ay bekler.ben hala 2 aydır orada onaylanmasını bekleyen lisans olduğunu biliyorum.bunlara kim ceza kesecek.bunlarıda ilave etsenize;herkes ne yapacağını bilsin.bu cezalara katılmıyor değilim.sanki kendileri ak sütten çıkmış kaşık gibi yapmışlar.
  • Hatalı karar vererek, aşağıdakı cezaları kesticek, farklı denetçiler sebbeiyle farklı muamele gören şirketlerin korunması sebebiyle , yine caydırıcılık amaclı; SHGM personeline ne ceza verilecek o da yazılırsa daha iyi olur. SHGM'nin yapması gereken düzensizlik yapan şirketlere limitlemeler koymak, gerekirse personelin lisansını kısa süreli askıya almaktır. Asıl caydırıcılık budur, bu tür para cezaları gelişmiş ülkelerin hangisinde uygulanmaktadır?
  • Havacılık sektörünün ve çalışanlarının bu çalışma ahlaki olduğu müddetçe idam cezası getirilse boş. Havacılık canbazları şimdiden hangi cezayı ödeyipte ihlali yapsam bundan şirket karlı çıksa numarasını çeksem ki patronon en iyi adamı ben olsam hesabını yapmaya başlamışlardır bile.
  • SHGM personeli burada yazılanlardan daha vahim hatalar yapıyor. Onlar ne olacak peki? Hatayı yapan personel cezamı ödeyecek. CIK CIK CIk anayasaya aykırı...
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yeni hazırladığı yönetmelikle kural tanımaz yolculara ve kurumu yanıltma amaçlı belge sunanlara ağır para cezaları uygulayacak. Yönetmelik tasarısı, 14 Kasım'a kadar sektörün görüşüne sunuldu.

 Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı yönetmeliğe göre, belge saklayan 10 bin TL para cezasına çarptırılacak.

Uçakta taşkınlık çıkaran yolculara, uçağa lazer tutanlara da para cezası geliyor. Uçaklara lazer tutanlara 10 bin TL para cezası verilecek. Uçakta elektronik aygıt kullananlara 500 TL, uçuş ekibine fiziki müdahalede bulunanlara, uçuş güvenliğini riske edenlere, uçakta sigara içenlere 1000 TL para cezası kesilecek.

İhlallerin tekrarı halinde ceza iki katına çıkacak.


İşte o yönetmelik:


UÇAKTA TAŞKINLIĞA PARA CEZASI GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 7 yıl önce
madem shgm caydırıcılık amacıyla bu cezaları çıkartıyor,kendileride bir zahmet kendileri içinde bir ceza uygulaması çıkartsınlar.mesela sadece bir doktor imzası için aps ile gönderilen evrak aynı binada 2 gün sonra doktorun önüne gidiyor.o da 1 günde imzalıyor,evrağın aşağıya inmesi 1 gün.anlayacağınız kağnı arabası ferrari olmuş vaziyette.ya da onaylanması gereken bir lisans niye 1 ay bekler.ben hala 2 aydır orada onaylanmasını bekleyen lisans olduğunu biliyorum.bunlara kim ceza kesecek.bunlarıda ilave etsenize;herkes ne yapacağını bilsin.bu cezalara katılmıyor değilim.sanki kendileri ak sütten çıkmış kaşık gibi yapmışlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hatalı karar vererek, aşağıdakı cezaları kesticek, farklı denetçiler sebbeiyle farklı muamele gören şirketlerin korunması sebebiyle , yine caydırıcılık amaclı; SHGM personeline ne ceza verilecek o da yazılırsa daha iyi olur. SHGM'nin yapması gereken düzensizlik yapan şirketlere limitlemeler koymak, gerekirse personelin lisansını kısa süreli askıya almaktır. Asıl caydırıcılık budur, bu tür para cezaları gelişmiş ülkelerin hangisinde uygulanmaktadır?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Havacılık sektörünün ve çalışanlarının bu çalışma ahlaki olduğu müddetçe idam cezası getirilse boş. Havacılık canbazları şimdiden hangi cezayı ödeyipte ihlali yapsam bundan şirket karlı çıksa numarasını çeksem ki patronon en iyi adamı ben olsam hesabını yapmaya başlamışlardır bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
SHGM personeli burada yazılanlardan daha vahim hatalar yapıyor. Onlar ne olacak peki? Hatayı yapan personel cezamı ödeyecek. CIK CIK CIk anayasaya aykırı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000