26 Mayıs 2017, Cuma 11:24:00

Uçakta sigara içti... Hayatı karardı!

İngiltere'de temyiz mahkemesi, 200'den fazla yolcu taşıyan uçakta sigara içerken yangın çıkarmaktan hapse mahkum edilen kişinin cezasını 4,5'tan 9,5 yıla çıkardı.
  • Sayın Cumhurbaşkanımız defalarca sigaranın ne kadar zararlı olduğu konusunda uyarıda bulundu. Bu arkadaşta biraz dinleseymiş keşke.
  • Buna şimdi siz adalet mi diyorsunuz?
  • Kendi ulkenizi kotulemeyin yakinda o da goreceksiniz kefaletle salibirakilacak...
  • İşte gerçek hukuk, yargı sistemi budur. Caydırıcı ceza vericeksin ki adam bir daha bırak uçakta sigara içmeyi sigarayı bırakır!

İngiltere'de temyiz mahkemesi, 200'den fazla yolcu taşıyan uçakta sigara içerken yangın çıkarmaktan hapse mahkum edilen kişinin cezasını 4,5'tan 9,5 yıla çıkardı.

Birmingham Ceza Mahkemesi'nde ocak ayında yargılanan ve "kasten yangın çıkarma" suçundan 4,5 yıl hapis cezasına çarptırılan John Cox, bugün Londra'da görülen temyiz duruşmasında cezası "aşırı derecede hafif" bulunarak 9,5 yıl hapse mahkum edildi.

Yargıç, 46 yaşındaki Cox'un İngiltere'den Mısır'da giden Monarch Havayolları'na ait uçağın tuvaletinde "pervasızca sigara içerek" çıkardığı yangınla çevresine zarar verme potansiyelinin büyüklüğünü göstermiş olduğu görüşünü dile getirdi.

Pilotun, uçağın yaşadığı tehlikenin büyüklüğünü ifade eden tanıklığına atıfta bulunan yargıç, uçaktaki yangının söndürülebilmesinin de büyük bir şans olduğunu vurguladı.

Savunma makamı ise 2015'te yaşanan olay sırasında zanlının ailevi sorunlar nedeniyle kişilik problemleri yaşadığını ileri sürdü.

Uçak yaklaşık 11 bin metre yükseklikteyken her iki tuvaletindeki çöp kutularında çıkan yangın, kabin görevlilerinin müdahalesiyle söndürülmüştü. Yangın, duman alarmının devreye girmesiyle farkedilmişti. Yangının nedeninin, Cox'un içtiği sigaraları söndürmeden çöpe atması olduğu bildirilmişti.

Uçağa bindiğinde alkollü olduğu da tespit edilen Cox, Mısır'da gözaltına alınmış ve İngiltere'ye gönderilmişti.

Uçakta sigara içti... Hayatı karardı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Rafet Şişman ~ 1 yıl önce
Sayın Cumhurbaşkanımız defalarca sigaranın ne kadar zararlı olduğu konusunda uyarıda bulundu. Bu arkadaşta biraz dinleseymiş keşke.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reis ~ 1 yıl önce
Reis söylüyor ana uyan kim Ankaranın göbeğinde kamu kurumlarında yasak olmasına rağmen hala sigara içenler var şube müdürleri daire başkanları Giz yumuyor kulluklerinide gariban sirket personeli temizliyor
adalet ~ 1 yıl önce
Buna şimdi siz adalet mi diyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyi uygulama ~ 1 yıl önce
Teşekkür ederiz bu farkindaligi yaratan köşe yazarına
ADALETİN ALASI ~ 1 yıl önce
Hani bizim ülkede olmayan,iyi yapmış mahkeme....öyle izmariti bir yere ,monte ederler
GUKUKMUS ~ 1 yıl önce
Kendi ulkenizi kotulemeyin yakinda o da goreceksiniz kefaletle salibirakilacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne alaka ~ 1 yıl önce
Güzel örnekler bizde dünyanınbir parcasiyiz ve aynı gezegende yaşıyoruz. Sıkı mücadele şart özellikle başkentte başlayıp sigara ile mücadeleye denetimler arttirilsin avrupada 10 paunt sigara içinde 18 tane Bizde de sun Ingilizden neyini eksik bizde i sanık temiz hava herkese lazım. Teşekkür ederim yazıyı kale ne alan arkadaşa Allah razı olsun
Hala hukuk devletiyiz diyen çomarlara ~ 1 yıl önce
İşte gerçek hukuk, yargı sistemi budur. Caydırıcı ceza vericeksin ki adam bir daha bırak uçakta sigara içmeyi sigarayı bırakır!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000