21 Şubat 2013, Perşembe 08:37:55

UÇAKTA KEMER TAKMAYANA HAPİS CEZASI

6 yıl önce uçakta 'emniyet kemerini' takmayan bir yolcunun bu davranışı pahalıya patladı.
  • Kesinlikle ornek olmalı bu tür mahkemeler. Sorun zaten yolcunun uçağı belli süreliğine kiraladığını düşünmesinden çıkıyor. Uçağı kiraladığı fln yok. Orda hizmet alıyor sadece. Siz her gittiğiniz yeri kiraladığınızı ve herkesden üstün olduğunu düşünenler maalesef değilsiniz!!! Sadece insansın! Hepimiz gibi. Bu acı haberi verdigim için üzgünüm. Bağlamayın bakalım. Ama uçak en ufacık sallandıgında da hosteslere korku dolu gözlerle bakmayın!! Biraz ne, neden, niçin bu kurallar vara kafA yorun. Bilmemek deil öğrenmemek ayıp!
  • az vermişler müebbet gerekir bence
  • Seviyorum Kıbrıs'ı. KKTC Mahkemelerinin kararı örnek olacak nitelikte. Bu gibi kişiler, kendinin yanında başkalarının emniyetine de zarar veriyorlar. Artık kemer takmayacaksa gemiyle gitsin. Türkiye de bundan daha vahim eylemler/olaylar olsa, polis gelmez, gelse götürmez, götürse mahkemeye gitmez, gitse sonuçlanmaz, sonuçlansa 69 TL ile sonuçlanır.
  • Arkadaşın biri yazmış; insan özgürdür ve özgür olmalı diye. Ancak hiç düşünmüyor ki istenmiyen bir durumda, en basit bir türbülansda bile kemerini bağlamayan yolcu koltuğundan fırlayıp, başka bir yolcuya zarar verebilir. Yolcu fırlayıp önündekinin başına çarpıp boynunu kırsa, yine komik mi diyeceksin? Uçuş emniyeti için herşey mübahtır

Türkiye'den 6 yıl önce Kıbrıs’a giderken uçakta “emniyet kemerini” takmayan Alev Özdemir (30), Lefkoşa Ercan Havalimanı’nda uçak personelinin şikayeti üzerine gözaltına alındı. Hakkında yasal işlem yapılarak serbest bıkarılan Özdemir, geçen cuma günü yine KKTC’ye gitti. Ancak Ercan Havalimanı’nda tekrar gözaltına alındı ve hakkında açılan davanın duruşmalarına katılmadığı için tutuklandı.

Pazartesi günü mahkemeye çıkarılan Özdemir “Uçuş emniyetini tehlikeye atma” suçundan yargılandığı duruşmada şu ifadeyi verdi: “Kızıma hamileyken, eşim kemer taktığı halde bir trafik kazasında öldü. Eşimi kaybettikten sonra emniyet kemeri takma konusunda fobim oluştu. O günden beri kemer takamıyorum. Bugünden sonra da takamayacağım.”

Mahkeme, Özdemir’i 6 ay hapis cezasına mahkum etti. Ardından iki yıl boyunca benzer suçu işlemeyeceğine dair 5 bin TL’lik kefaletle serbest bıraktı. (Vatan)

UÇAKTA KEMER TAKMAYANA HAPİS CEZASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Zgrmn ~ 5 yıl önce
Kesinlikle ornek olmalı bu tür mahkemeler. Sorun zaten yolcunun uçağı belli süreliğine kiraladığını düşünmesinden çıkıyor. Uçağı kiraladığı fln yok. Orda hizmet alıyor sadece. Siz her gittiğiniz yeri kiraladığınızı ve herkesden üstün olduğunu düşünenler maalesef değilsiniz!!! Sadece insansın! Hepimiz gibi. Bu acı haberi verdigim için üzgünüm. Bağlamayın bakalım. Ama uçak en ufacık sallandıgında da hosteslere korku dolu gözlerle bakmayın!! Biraz ne, neden, niçin bu kurallar vara kafA yorun. Bilmemek deil öğrenmemek ayıp!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isim/rumuz ~ 5 yıl önce
az vermişler müebbet gerekir bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xz ~ 5 yıl önce
Varya sırf yazayım diye yazmışsın gereksiz yere. adam 747 jumba içerisinde inerken amuda kalkuyor öldü mü 300 yolcu? . Para kazanma taktikleri.
isim/rumuz ~ 5 yıl önce
dalga geçmek için yazdım o yorumu yanlış anlaşılmasın :D
Helal ~ 5 yıl önce
Seviyorum Kıbrıs'ı. KKTC Mahkemelerinin kararı örnek olacak nitelikte. Bu gibi kişiler, kendinin yanında başkalarının emniyetine de zarar veriyorlar. Artık kemer takmayacaksa gemiyle gitsin. Türkiye de bundan daha vahim eylemler/olaylar olsa, polis gelmez, gelse götürmez, götürse mahkemeye gitmez, gitse sonuçlanmaz, sonuçlansa 69 TL ile sonuçlanır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik arkadaşa soru ~ 5 yıl önce
Arkadaşın biri yazmış; insan özgürdür ve özgür olmalı diye. Ancak hiç düşünmüyor ki istenmiyen bir durumda, en basit bir türbülansda bile kemerini bağlamayan yolcu koltuğundan fırlayıp, başka bir yolcuya zarar verebilir. Yolcu fırlayıp önündekinin başına çarpıp boynunu kırsa, yine komik mi diyeceksin? Uçuş emniyeti için herşey mübahtır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xxxy ~ 5 yıl önce
Lost filminde olmuştu. yerden tavan arası KEMERI TAKILI oldugu halde zıplatma vakası. o şiddette bir türbulans bırak kemeri artık uçagı ortadan ayırır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000