12 Ağustos 2008, Salı 08:29:42

Uçakta cep telefonuna veto

Almanya’da Bitkom adlı kuruluş tarafından yapılan anket çalışmasına göre, ankete yanıt veren Almanların yüzde 60’ı uçak kabininde cep telefonu kullanılmasına karşı...
  • Teknik olarak mümkün hale getirilse bile, diğer yolculara verilebilecek rahatsızlık hiç dikkate alınmıyor. Ben şahsen hele uzun uçuşlarda yanımdakinin telefon muhabbeti yapmasını, ikide bir telefonunun çalmasını hiç istemem.

Almanya’da Bitkom adlı kuruluş tarafından yapılan anket çalışmasına göre, ankete yanıt veren Almanların yüzde 60’ı uçak kabininde cep telefonu kullanılmasına karşı. Uçakta cep telefonuna “hayır” diyenlerin büyük çoğunluğunun rahat ve gürültüsüz bir havayolu seyahatini yeğledikleri ve uçakta cep telefonunun gereksiz olduğunu düşündükleri belirtildi.

Enformasyon Ekonomisi, Telekomünikasyon ve Yeni Medyalar Federal Birliği'nin (Bitkom) 14 yaşın üzerindeki 1001 kişiyle yaptırdığı anketine yanıt verenlerin yüzde 60’ı uçakta cep telefonu kullanılmasın derken, yüzde 20’si kısıtlı bir kullanıma “evet” dedi. Yüzde 13’ü ise ayrı bir bölmede konuşulmasından yana olduğunu beyan etti. Ankete katılanların yalnızca yüzde 7’lik bir bölümünün uçakta cep telefonuna sıcak baktığı tespit edildi.

Bitkom yetkilileri, Alman toplumunda yaygın olan uçakta cep telefonu karşıtlığına rağmen, havayolları şirketlerinin bu uygulamayı yaygınlaştıracaklarına inandıklarını belirttiler. 

 

 

Uçakta cep telefonuna veto

Facebook Yorum

Yorumlar

HPM900 ~ 10 yıl önce
Teknik olarak mümkün hale getirilse bile, diğer yolculara verilebilecek rahatsızlık hiç dikkate alınmıyor. Ben şahsen hele uzun uçuşlarda yanımdakinin telefon muhabbeti yapmasını, ikide bir telefonunun çalmasını hiç istemem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000