25 Haziran 2017, Pazar 09:16:25

Uçaklardaki sıvı yasağına "pesto" esnekliği!

İtalya, uçaklarda sıvı limiti kuralını ünlü sosu 'Pesto' için esnetti.
  • pesto iyidir de rakı kötü mü arkadaşım kilo kilo sokalım madem
  • Bizemde turshu getirmize kavanozda izin versinler, ucaka binip paramizla rezil oluyoruz. Almanya da memleket tushusu bulamiyoruhuz
  • Bir ülkenin kendi ticari çıkarları doğrultusunda Icao kurallarını esnetmesi güvenlik açıklarına yol açabilir
  • Onceden hollanda kasar peyniri getiryodum. Her yil zorluk cekiyorduk. 1 ay kalinca vazla getiriyodum sanrim. Simdide az getiririm 2 kilo fln. Az kaliyom ya. tost arasi guzel oluyo. Tr de var ama onun tadina alisamiyorum.

İtalya, uçaklarda sıvı limiti kuralını ünlü sosu 'Pesto' için esnetti. Kabinde sıvı limiti 100 mililitre olsa da, bundan böyle yolcular 500 mililitreye kadar 'Pesto sosu'nu yanlarına alabilecek.

İtalya'da havalimanlarında el bagajlarına uygulanan sıvı limiti 'Pesto sos' için değişti. Havalimanı personeli, fesleğenden yapılan, italyanlara özgü 'Pesto sosu' kavanozlarının çöpe atıldığını fark etti ve bunun üzerine yeni bir uygulama başlattı.

1 Haziran'da başlatılan ''Pesto İyidir'' kampanyası kapsamında sadece bu sos için kabin limiti yükseltildi. El bagajlarındaki sıvı limiti 100 mililitre iken, bu rakam 'Pesto sos' için 500 mililitreye çıktı.

Uçaklardaki sıvı yasağına "pesto" esnekliği!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

serhoş ~ 8 ay önce
pesto iyidir de rakı kötü mü arkadaşım kilo kilo sokalım madem

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çılgın Gurbetci ~ 8 ay önce
Bizemde turshu getirmize kavanozda izin versinler, ucaka binip paramizla rezil oluyoruz. Almanya da memleket tushusu bulamiyoruhuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tdk ~ 8 ay önce
ucaka değil ucağa
..: ~ 8 ay önce
Atlama :))
-/- ~ 8 ay önce
Bir ülkenin kendi ticari çıkarları doğrultusunda Icao kurallarını esnetmesi güvenlik açıklarına yol açabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Grb ~ 8 ay önce
Onceden hollanda kasar peyniri getiryodum. Her yil zorluk cekiyorduk. 1 ay kalinca vazla getiriyodum sanrim. Simdide az getiririm 2 kilo fln. Az kaliyom ya. tost arasi guzel oluyo. Tr de var ama onun tadina alisamiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000