17 Ocak 2018, Çarşamba 08:48:45

Uçaklarda özel harekatçılar görev yapacak!

Hava ulaşımında bundan böyle polis dönemi başlıyor. Özel Harekat Başkanlığı’ndan seçilecek polisler uçakta sivil olarak görev yapacak, olası durumlarda müdahale edecek.
  • Ucaklara görevli polis konulacagina. Her ucakta bir silah kullanimini bilen, savunmayi bilen, olay aninda iyi müdahale eden bir silahli kabin görevlisi olsa daha iyi degilmi. Silahini üstünde tasimasin kardesim. Ucagin icinde yolcularin bilinmedigi icabinda mutfak bölümünde gizli olsa daha iyi. Sonucta bir sürü erkek kabin görevlilerimiz var. Saygilar
  • olasılık hesabı iyi yapılmalı, şimdiye kadar kaç olay oldu ki uçak içinde silahlı polis gerekecek, o silah çok daha büyük bir risk olabilir.
  • Verilecek olan eğitimleri kabin görevlilerine verilse olmuyor mu yani? Günde kaç tane uçuş yapılıyor, bu kadar özel harekat polisi bu görevi mi yapacak?
  • türkiye operasyon düzenleyecek ve etraf dahada kızışacak. bombalı saldırıla yine başlayacak. havacılar olarak en çok ses getiren terör olaylarının uçak kaçırma yada bombalanması olduğunu hepimiz biliyoruz. Bence caydırıcı bir faktör olarak bulunsa iyi olur. kendimi bir tık daha güvende hissedebilirim

Hava ulaşımında bundan böyle polis dönemi başlıyor. Özel Harekat Başkanlığı’ndan seçilecek polisler uçakta sivil olarak görev yapacak, olası durumlarda müdahale edecek.

Bir süreden beri gündemde olan ve hükümetin TBMM’ye sunduğu torba tasarıda yer alan ‘uçaklarda silahlı güvenlik görevlisi bulundurulması’ konusu geçtiğimiz hafta Ankara’da Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde masaya yatırıldı. Toplantıda hava polislerinin Özel Harekat Başkanlığı’ndan seçilmesi kararlaştırıldı.

YOLCU GİBİ GÖRÜNECEKLER

Hava polisleri uçakta sivil kıyafetli olarak bulunacak ve sıradan yolcu gibi seyahat ederek kendilerini ifşa etmeyecek. Beylik silahını taşıyacak, ancak görünmemesini sağlayacak. Olası bir kaçırma girişimi, kriz anları, uçağın güvenliğini tehlikeye düşürecek kavga durumlarında olaya müdahale edecek. Uçağa zarar vermemek için özel mühimmat kullanacaklar. Hava polislerinin konaklama, yeme-içme gibi ihtiyaçları da görev yaptıkları havayolu şirketi tarafından karşılanacak.

Mart ayından itibaren öncelikle yurt dışı uçuşlarında görev alacak Özel Harekat Polisleri, uçaklarda güvenliği ve huzuru tesis edecekler.

MART AYINDA GÖREV BAŞINDA

Uçakta en fazla iki polis bulunacak. Hava Polislerinin yoğun yaz sezonu öncesinde mart ayına kadar uçaklarda görev almaya başlamaları hedefleniyor. İlk etapta İsrail, Rusya ve Almanya’ya yapılan uçak seferlerinde görev yapmaları bekleniyor.

EĞİTİM ALACAKLAR

Özel Harekat Başkanlığı’ndan seçilecek polisler, bir süre eğitime tabi tutulacak. Eğitim sonunda görev alacak polislere sertifika verilecek. Eğitimlerin şubat ayında başlanacağı belirtildi. (Akşam)

Uçaklarda özel harekatçılar görev yapacak!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Yildirim ~ 7 ay önce
Ucaklara görevli polis konulacagina. Her ucakta bir silah kullanimini bilen, savunmayi bilen, olay aninda iyi müdahale eden bir silahli kabin görevlisi olsa daha iyi degilmi. Silahini üstünde tasimasin kardesim. Ucagin icinde yolcularin bilinmedigi icabinda mutfak bölümünde gizli olsa daha iyi. Sonucta bir sürü erkek kabin görevlilerimiz var. Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AA ~ 7 ay önce
olasılık hesabı iyi yapılmalı, şimdiye kadar kaç olay oldu ki uçak içinde silahlı polis gerekecek, o silah çok daha büyük bir risk olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 7 ay önce
Verilecek olan eğitimleri kabin görevlilerine verilse olmuyor mu yani? Günde kaç tane uçuş yapılıyor, bu kadar özel harekat polisi bu görevi mi yapacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC BENJ ~ 7 ay önce
Eyvallah mtom
no nickname ~ 7 ay önce
türkiye operasyon düzenleyecek ve etraf dahada kızışacak. bombalı saldırıla yine başlayacak. havacılar olarak en çok ses getiren terör olaylarının uçak kaçırma yada bombalanması olduğunu hepimiz biliyoruz. Bence caydırıcı bir faktör olarak bulunsa iyi olur. kendimi bir tık daha güvende hissedebilirim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000