18 Kasım 2009, Çarşamba 16:19:06

UÇAKLARDA 'KÜRTÇE ANONS' İSTEĞİ!

DTP Siirt Milletvekili Osman Özçelik, THY’nin Doğu ve Güneydoğu seferlerinde Kürtçe anons yapılmasını istedi.
  • Kürtlerle anlaşmak, uzlaşmak ve birşey geliştirmek deveye hendek atlatmaktan ...; a) zor, b)kolay, c)ne dirsen loo, d)pata küte, e)bam bom bum
  • ALMANLAR IC HAT UCUSLARINDA UCAGIN ICINDE BIRCOK TURK OLMASINA RAGMEN TURKCE ANONS YAPMIYOR,, BU IMKANSIZ BIRSEY,, O ULKEDE YASIYORSAN, O ULKENIN EVLADIYSAN O ULKENIN DILINI BILECEKSIN ARKADAS,, BOYLE SIG SEYLERIN ARKASINA SIGINIP KOMIK DURUMA DUSMEYIN..
  • Almanya ülkesinde yaşamak ve çalışmak isteyenlere Almanca konuşma zorunluğu getirdi. Bu ülkenin evlatları Kürtler hala Türkçe konuşamıyor mu? Ya Almanya ya gitseler .....
  • Bunlar yakında Türk Hava Yollarının adını da değiştirmek isteyeceklerdir. Bu ülkeyi bu duruma getiren siyasilere yazıklar olsun, öldüklerinde rahat yatabilecekler mi acaba.Sanmıyorum, en azından ben hakkımı helal etmiyorum.

Özçelik, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a ‘bunu yapacak yetkiniz yoksa Meclise yasa tasarısını getirin, çıkaralım’ çağrısında bulundu.

Ulaştırma Bakanlığı’nın 2010 yılı bütçe görüşmelerine Kürtçe anons damgasını vurdu. DTP Milletvekili Özçelik, “Kimsenin İngilizce bilmediği, bir tek yabancının bile olmadığı uçaklarda İngilizce anonslar yapılıyor. Ama Kürtçe anons yapılmıyor. O insanlar hava basıncı düştüğünde ya da acil durumlarda ne yapacaklarını bilmiyorlar” dedi.

Özçelik, Bakan Yıldırım’a, ‘yetkiniz yoksa kanun tasarısını getirin Meclise çıkaralım” diye konuştu.

(Milliyet)

UÇAKLARDA 'KÜRTÇE ANONS' İSTEĞİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (98)

Misafir ~ 8 yıl önce
Kürtlerle anlaşmak, uzlaşmak ve birşey geliştirmek deveye hendek atlatmaktan ...; a) zor, b)kolay, c)ne dirsen loo, d)pata küte, e)bam bom bum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ALMANLAR IC HAT UCUSLARINDA UCAGIN ICINDE BIRCOK TURK OLMASINA RAGMEN TURKCE ANONS YAPMIYOR,, BU IMKANSIZ BIRSEY,, O ULKEDE YASIYORSAN, O ULKENIN EVLADIYSAN O ULKENIN DILINI BILECEKSIN ARKADAS,, BOYLE SIG SEYLERIN ARKASINA SIGINIP KOMIK DURUMA DUSMEYIN..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Almanya ülkesinde yaşamak ve çalışmak isteyenlere Almanca konuşma zorunluğu getirdi. Bu ülkenin evlatları Kürtler hala Türkçe konuşamıyor mu? Ya Almanya ya gitseler .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bunlar yakında Türk Hava Yollarının adını da değiştirmek isteyeceklerdir. Bu ülkeyi bu duruma getiren siyasilere yazıklar olsun, öldüklerinde rahat yatabilecekler mi acaba.Sanmıyorum, en azından ben hakkımı helal etmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000