07 Ocak 2014, Salı 09:04:59

UÇAKLARDA ALKOL DÖNEMİ SONA MI ERİYOR?

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, uçakta alkol kullanımına bağlı meydana gelen olumsuz olay ve şikâyetlerin artması üzerine alkol servisi konusunun masaya yatırılmasına karar verdi.
  • O halde eroin kokain servisi de yapilsin ;) ne de olsa yolcu memniyeti, emniyetten önce geliyor... Sonrada uçuş emniyetiydi uçuş güvenliğiydi diye dem vurulsun... bence şirketler alkol servisi ile kendi elleriyle yolcuyu kontrolsuz emniyetsiz hale getiriyor bir de sınırsız iicki servisi diye reklam yapiluyor..pehh.
  • Arkadaslar bu havada alkol servis yapmak illede olay cikartin demeye gelmiomu? Insanlarimiz ayik kafala zaten agresif ve hircin,yani genlerimizde var. Bence ucakda alkol servisi kalkarsa bu emniyet acisindan yolcularin ve calisanlarin yararina olur yani sadece avantaj saglar.Lutfen bu zikkimi kaldirin artik insanligi yok eden bu ickiyi en azindan ucakda icmesinler.Allaha saygisizlik oldugunu bilseler zaten kendileri ellerini vurmazlar.saygilarla
  • Icilmesin tabikide. Kanadaya ucarken yanimdaki kadinin icip icip sacma sapan konusmalarini ve en son kusmasini cekmek zorunda degilim. Hatta kurallar katilassin buyuk cezalar getirilsin. Iciceksen evinde ic restorantta ic milleti rahatsiz etmeye kimsenin hakki yok...
  • Ulan alkol yasaklansin diyen insani "badem" veya "seriatci" diye etiketliyosunuzya insani gulmekten olduruyorsunuz.Ucak birden fazla kisinin kullandihi bir ulasim aracidir ve toplumun istegi bireyin isteginden herzaman onde gelir.Sigarada icelim o zaman, hatta dur ucaklarda nargile olsun??

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, mart ayında Kanada'nın Montreal kentinde düzenleneceği toplantıda uçaklarda alkol servisi konusunu masaya yatıracak. Dünyadaki birçok havayolu şirketinden ve çok sayıda yolcudan konuyla ilgili şikâyet gelirken alkol kullanımına bağlı olarak meydana gelen olumsuz durumların da arttığına dikkat çekiliyor. Geçtiğimiz ay İskoçya'nın Glasgow kentinden İspanya'daki Ibıza Adaları'na uçuş yapan bir uçakta sarhoş olan bir yolcunun diğer yolcuları önce rahatsız etmesi ardından da saldırmaya başlaması üzerine uçak acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçak görevlileri alkol tüketen yolcuların uçakta çok sıkıntı çıkarttıklarını, kendilerini sözlü ve fiziksel olarak taciz ettiklerini belirtiyor. Kaptanlar ise özellikle uzun mesafeli uçuşlarda sarhoş olan yolcuların potansiyel bir tehlike olarak görüldüğünü ifade ediyor. Uçağın temizliğini ve diğer yolcuların rahatını hiçe sayan sarhoş yolcular için kabin ekibinin çok fazla yapabileceği bir şey yok. Her ne kadar kelepçelemek gibi yetkileri olsa da yaşanan sıkıntıların alkol servisinin durdurulmasıyla aşılabileceği kanaati hâkim.

1963 YILINDA SERBEST BIRAKILDI

Yapılan bir araştırmaya göre 2007'den bu yana uçaklarda alkol tüketimine bağlı olarak tam 15 bin vaka yaşandı. 1963'te Japonya'nın başkenti Tokyo'da alınan uluslararası bir kararla alkol servisini serbest bırakan kararın değişmesi yönünde talepler artıyor. Uzmanlar ise uçakta yolcuların hareket alanlarının kısıtlı olmasının ve uzun uçuşlarda sıkılmalarının stresi artırdığını, alkol kullanılması halinde ise bu stresin saldırganlığa dönüşebildiğini belirtiyor. Bunun engellenmesi için 1963'te alınan kararın değiştirilmesi veya üzerinde düzeltmeler yapılarak alkol servisinin sınırlandırılması ya da her uçuşta yapılmaması gibi yenilikler getirilmesi öneriliyor. Hava Taşımacılığı Birliği ise tüm bu şikâyet ve önerileri dikkate alarak Montreal'deki toplantıda meseleyi görüşmeye hazırlanıyor.

UÇAKLARDA ALKOL DÖNEMİ SONA MI ERİYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
O halde eroin kokain servisi de yapilsin ;) ne de olsa yolcu memniyeti, emniyetten önce geliyor... Sonrada uçuş emniyetiydi uçuş güvenliğiydi diye dem vurulsun... bence şirketler alkol servisi ile kendi elleriyle yolcuyu kontrolsuz emniyetsiz hale getiriyor bir de sınırsız iicki servisi diye reklam yapiluyor..pehh.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zikkim kalksin ~ 4 yıl önce
Arkadaslar bu havada alkol servis yapmak illede olay cikartin demeye gelmiomu? Insanlarimiz ayik kafala zaten agresif ve hircin,yani genlerimizde var. Bence ucakda alkol servisi kalkarsa bu emniyet acisindan yolcularin ve calisanlarin yararina olur yani sadece avantaj saglar.Lutfen bu zikkimi kaldirin artik insanligi yok eden bu ickiyi en azindan ucakda icmesinler.Allaha saygisizlik oldugunu bilseler zaten kendileri ellerini vurmazlar.saygilarla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Icilmesin tabikide. Kanadaya ucarken yanimdaki kadinin icip icip sacma sapan konusmalarini ve en son kusmasini cekmek zorunda degilim. Hatta kurallar katilassin buyuk cezalar getirilsin. Iciceksen evinde ic restorantta ic milleti rahatsiz etmeye kimsenin hakki yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ulan alkol yasaklansin diyen insani "badem" veya "seriatci" diye etiketliyosunuzya insani gulmekten olduruyorsunuz.Ucak birden fazla kisinin kullandihi bir ulasim aracidir ve toplumun istegi bireyin isteginden herzaman onde gelir.Sigarada icelim o zaman, hatta dur ucaklarda nargile olsun??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000