Ana Sayfa » Havacılık Haberleri » UÇAKLAR SAMSUN'A DIVERT ETTİ

UÇAKLAR SAMSUN'A DIVERT ETTİ

01 Eylül 2013 Pazar, 10:48:40 Trabzon Havalimanı'nda dün gece etkili olan yoğun yağış nedeniyle bazı uçaklar Samsun'a divert etti...

Trabzon Havalimanı, dün akşamdan itibaren etkili olan yoğun yağmur yağışı nedeniyle bir süre uçuşlarını gerçekleştiremedi. Apronu ve pisti kaplayan su birikintisi ve görüş mesafesinde azalma nedeniyle seferlerde gecikmeler ve divertler yaşandı.

Trabzon Havalimanı'na inecek bazı uçaklar Samsun'a divert ederken, yağmur yağışıyla beraber pisti temizlemek için yoğun çaba sarfedildi, yağışın durmasının ardından pist kısa sürede temizlendi. Başta THY olmak üzere birçok uçak, Samsun Havalimanı'na yönlendirildi.

Gece saatlerine kadar etkili olan yağmuş yağışı nedeniyle kalkışların kısa süreli gecikmelere uğradığı meydanda seferler normale döndü. 

©AirportHaber

Haberi Paylaş
Facebook Yorum
AirportHaber Yorum
(3)
  • İKİNCİ PİST 01 Eylül 2013, Pazar 18:40:25 İkinci pist olsa böyle olmazdı :)) 3
    • 2.pist 6.his 02 Eylül 2013, Pazartesi 15:56:11 ikinci pistin üzerinde çatı mı olacaktı? 0
    • İKİNCİ PİST 03 Eylül 2013, Salı 12:32:30 2.Pist 6.his Espriyi anlayamamışsın... 0
Yorum Gönder
  • * Yorumlarınız, editör onayından geçmesi durumunda yayınlanacaktır.
  • * Gönderilen yorumlardan kaynaklanacak yasal sorumluluk yorumu gönderen kullanıcılara aittir. Yorumlardan AirportHaber ve bağlı kuruluşları sorumlu tutulamaz.
  • * Kişiler ya da kurumlar hakkında yapılan, eleştiri sınırlarını aşan, hakaret, kötü söz, uygunsuz kelime, ırkçılık, bölücülük unsurları içeren yorumlara yer verilmemektedir.