29 Mayıs 2010, Cumartesi 12:33:10

UÇAKLAR KÜLLER ALTINDA KALDI!

Guatemala ve Ekvador'da faaliyete geçen yanardağlar hayatı adeta felç etti. Birçok havaalanı uçuşlara kapatılırken, uçakların görüntüsü ürküttü...
  • Fotoğraflara dikkatli bakın pitot larda statik portlarda kapatılmış. Kargo kapıları nasıl kılıflanır bilmiyorum. ilk defa duydum.
  • arkadaslar bu küller 1 hafta içinde almanyaya ulaşırmı yada avrupaya olumsuz etkilermi havayı avrupadaki seferlere bir etkisi olurmu bunu acıklarsanız cok memnun olurum saygılar
  • Flaps lerin arasina kül girerse elbette ariza cikabilir.Flap lari block edebilir mesela ama kül ler baya da bi büyük olmasi gerekiyor.Ama ucak lar ucmadan önce check yapildigi icin insallah problem cikmaz!!!
  • vallah hayatimda ilk defa gördüm cok ilginc !

Guatemala ve Ekvador'da faaliyete geçen yanardağlar hayatı adeta felç etti.

Birçok havaalanı uçuşlara kapatılırken, uçakların görüntüsü ürküttü...

Güney Amerika'da faaliyete geçen Tungurahua ve Pacaya yanardağları hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Birçok yerleşim yeri boşaltılırken, kalkış yapamayan uçakların üstleri dahi külle kaplandı.

Çekim yapmak için uğraş veren bir gazeteci yanardağdan fırlayan kayalar nedeniyle hayatını kaybederken, ülkede hayatın felç olduğu ve insanların can güvenliğinin kalmadığı belirtildi.

İşte Güney Amerika'da meydana gelen yanardağ patlamalarından sonra oluşan o görüntüler:

UÇAKLAR KÜLLER ALTINDA KALDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
Fotoğraflara dikkatli bakın pitot larda statik portlarda kapatılmış. Kargo kapıları nasıl kılıflanır bilmiyorum. ilk defa duydum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaslar bu küller 1 hafta içinde almanyaya ulaşırmı yada avrupaya olumsuz etkilermi havayı avrupadaki seferlere bir etkisi olurmu bunu acıklarsanız cok memnun olurum saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Flaps lerin arasina kül girerse elbette ariza cikabilir.Flap lari block edebilir mesela ama kül ler baya da bi büyük olmasi gerekiyor.Ama ucak lar ucmadan önce check yapildigi icin insallah problem cikmaz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
vallah hayatimda ilk defa gördüm cok ilginc !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000