08 Aralık 2015, Salı 14:38:19

Uçaklar Bartın'da iz bıraktı!

Bartın semalarında uçakların gökyüzünde bıraktığı izler ilginç görüntüler oluşturdu.
  • UCAKLAR BU KADAR UZUN IZ BIRAKMAZ DEMIS BIRI . KONUSMAYIN YA BILMEDEN.
  • yorum yapmadan önce az araştırın, Bu kimyasal zehirlemedir.Uçakların belli rotası vardır, böyle kafasına göre gitmez.Bunlar bizi zehirlemek için atılan kimyasal zehirlerdir.Uçakların bıraktığı izler kaybolur, bunlar uzun süre kaybolmaz.Kafanız kaldırıp gökyüzüne bakın her yerde var.
  • GÜZEL BİR GÖRÜNTÜ
  • guzel bartinimizin havasini kirletiyorlar ancak!!!

Bartın semalarından geçen uçakların bıraktıkları izler yaşanan yoğun hava trafiğini de gözler önüne seriyor. Yoğun uçuş güzergahları üzerinde yer alan Bartın havasahasını kullanan uçakların gökyüzünde bıraktıkları izler, adeta yoğun bir araç yolunu andırıyor.

Uçakların bıraktığı izleri ilginç bulan vatandaşlar ise bu durumu meraklı gözlerle izlediler.

UÇAK İZİ NASIL OLUŞUYOR?
Metrelerce yükseklerden geçen bir uçağın, ardında beyaz bir iz bırakmasına yoğunlaşma izi adı veriliyor. Bir yakıtı yakmak için uçak dışarıdan hava alıyor ve motorunda bunu yaktıktan sonra egzoz yoluyla dışarıya veriyor. Tabi bu arada havadan aldığı su buharını motorda yakıtı yakarken ısıtıyor ve tekrar egzozundan dışarıya verirken yüksek sıcaklıkla veriyor. Bu durumda yüksek sıcaklıktaki su buharı yükseklerdeki düşük sıcaklığa girdiği anda kristalleşiyor yani buz haline geliyor. Böylece uçağın arkasında bir bulut oluşuyor.

Oluşan görüntü izlediğinde ise sanki uçağın arkasında bir iz varmış, sanki uçak arkasından bir duman bırakıyormuş gibi görünüyr. Bölgedeki hava çoğunlukla sakin olduğu için, bu izler uzun süre kaybolmadan kalarak uçakların arkasında kilometrelerce uzunlukta buz kristallerinden oluşan bir kuyruk oluşumuna sebep olur.

Bazen de oluşan hava akımlarıyla yoğunlaşma izleri birbirlerinin üstüne binerek karmaşık şekiller oluşturabiliyor.

Uçaklar Bartın'da iz bıraktı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

DASFAS ~ 3 yıl önce
UCAKLAR BU KADAR UZUN IZ BIRAKMAZ DEMIS BIRI . KONUSMAYIN YA BILMEDEN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ağız benim ~ 3 yıl önce
ses teli benim kardeşim. istediğim gibi konuşurum.
chemtrails ~ 3 yıl önce
yorum yapmadan önce az araştırın, Bu kimyasal zehirlemedir.Uçakların belli rotası vardır, böyle kafasına göre gitmez.Bunlar bizi zehirlemek için atılan kimyasal zehirlerdir.Uçakların bıraktığı izler kaybolur, bunlar uzun süre kaybolmaz.Kafanız kaldırıp gökyüzüne bakın her yerde var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
321 ~ 3 yıl önce
inşallah öyledir
CATBİ ~ 3 yıl önce
GÜZEL BİR GÖRÜNTÜ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!! ~ 3 yıl önce
guzel bartinimizin havasini kirletiyorlar ancak!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000