09 Haziran 2008, Pazartesi 07:33:25

Uçak ve helikopter düştü

ABD'nin Ohio eyaletine bağlı Sandusky ilçesinde küçük bir uçağın meskun bölgeye düşmesi sonucu 6, bir cankurtaran helikopterinin de Texas'taki ormanda yere çakılması sonucu 4 kişinin öldüğü bildirildi.

Ohio Eyaleti Karayolu Devriyesinden yapılan açıklamada, eski bir meclis üyesi olan 86 yaşındaki Gene Damschroder Sr'nin pilotluğunu yaptığı tek motorlu Cessna tipi uçağın, yerel saatle 13.00'de Sandusky ilçesinde yere çakıldığı ve pilotla beraber uçakta bulunan diğer 5 yolcudan kurtulan olmadığı belirtildi. 

 
Ulusal Meteoroloji Servisinden yapılan açıklamada, uçağın düştüğü sırada bölgede hava durumunun iyi olduğu bildirildi.

ABD'de bir cankurtaran helikopterinin Texas eyaletindeki bir ormanda yere çakılması sonucu helikopterdeki 4 kişiden kurtulan olmadığı bildirildi.

Polis yetkilileri, 58 yaşındaki bir hastayı Huntsville kentindeki bir hastaneden alarak Houston kentindeki başka bir hastaneye götürmek üzere yola çıkan PHI Air Medical şirketine ait helikopterin yere çakıldığının belirlendiğini belirttiler.

Huntsville Memorial Hastanesi'nden yerel saatle 02.05'te havalanan helikopterle, havalandıktan 2 dakika sonra irtibatın kesildiğini kaydeden yetkililer, helikopterin enkazının yaklaşık 6 saat sonra Sam Houston Ulusal Ormanı'nda bulunduğunu bildirdiler.

Yetkililer, aramalar sonucu, helikopterdeki David Disman adlı hastanın yanı sıra hemşire, pilot ve uçuş sağlık görevlisinin cesetlerinin bulunduğunu belirttiler.

Uçak ve helikopter düştü

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000