10 Ekim 2012, Çarşamba 09:02:19

UÇAK ÜRETİMİ DURDURULUYOR!

Özbekistan’daki uçak fabrikası, talep olmaması sebebiyle Rus modeli İl 114-100 tipi yolcu uçağın yapımını durduruyor
  • aynen çok doğru bir yol :) türkler zekaları ile göz kamaştıryor. milli havayolun var mı? var, hava küvvetlerin var mı? var. onlara sat zorunlu tut, fabrika yaşasın, adb ve ab ye belini bağlama, esiri olma! ama nerde o kafa diyeceğim oda saçma. bizim bildiğimizi yönetenler bilmiyor mu? biliyor. demek ki menfaati böyle icap ediyor. her millet hak edildiği şekilde yönetilir.
  • Keske adam gibi traktor uretip Avrupa'ya satabilsek. O bile yok. Traktoru bile yurtdisindan aliyoruz.
  • Bizde de traktör abrikası yapmışlardı. Tebrikler, doğru yoldasınız...

 

Özbekistan Hava Yolları tarafından sipariş edilen son uçağın teslim edilmesiyle Taşkent Havacılık Üretim Birliği Fabrikası uçak yapımını sona erdirecek.


Dünya Bülteni'nde yer alan habere göre; Özbekistan Havacılık Üretim Birliği Başkanı Valeriy Tyan'ın açıklamasında, Ekim ayı içinde devlet hava yolu kurumu Özbekistan Hava Yolları tarafından talep edilen İl 114 100 tipi yolcu uçağın yapımını tamamlayarak teslim edileceğini ve bu tarihten sonra söz konusu fabrikada uçak yapımının durdurulacağını söyledi.

Valeriy Tyan bahse konu Rus modeli uçaklara olan talebin olmadığını anımsatarak, uçak fabrikalarında artık ev eşyası, otomobil parçaları ve tarım ekipmanları gibi teknik araçların üretileceğini kaydetti. Taşkent uçak fabrikasında 2011 yılına kadar İl-76 tipi kargo uçağın toplaması ve kanat gibi yedek parçaları yapılıyordu.

Fabrika faaliyeti boyunca 1990 yılında yapımı başlatılan 68 kişilik İl 114-100 tipi yolcu uçaktan 17 adet üretti.

 

UÇAK ÜRETİMİ DURDURULUYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar

prometheus ~ 6 yıl önce
aynen çok doğru bir yol :) türkler zekaları ile göz kamaştıryor. milli havayolun var mı? var, hava küvvetlerin var mı? var. onlara sat zorunlu tut, fabrika yaşasın, adb ve ab ye belini bağlama, esiri olma! ama nerde o kafa diyeceğim oda saçma. bizim bildiğimizi yönetenler bilmiyor mu? biliyor. demek ki menfaati böyle icap ediyor. her millet hak edildiği şekilde yönetilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
traktor? ~ 6 yıl önce
Keske adam gibi traktor uretip Avrupa'ya satabilsek. O bile yok. Traktoru bile yurtdisindan aliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HG ~ 6 yıl önce
Bizde de traktör abrikası yapmışlardı. Tebrikler, doğru yoldasınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000