07 Eylül 2011, Çarşamba 15:55:38

"UÇAK OTEL DEĞİL Kİ"

Alinur Velidedeoğlu, İstanbul-Los Angeles uçağında perde krizi çıkarttığı ve kavga ettiği iddiaları hakkında ilk kez konuştu...
  • bakın alinur beyin keyfi yerinde yolcular perişan http://yfrog.com/kepylhcj
  • Kelepçelenme mi? Çok Amerikan filmi izlemiş Engin Bey :) 777 gibi geniş gövdeli bir uçakta tek pencereden gelen ışık mı yolcuları uyutmuyormuş? Boşversenize ya. Ben gündüz Amerika'ya uçacağım ve aşşağıyı izleyemeyeceğim. Bulut yoksa gece bile kapatmam aşşağıyı izlerim.
  • Bende okyanus uçuşlarını sık sık yapıyorum, THY, İberia vs. mutlaka cam kenarına otururum ve okyanusda olsa seyretmeyi severim bu güne hiç bir uçuş görevlisi bana zorla kapattırmadı sadece rica ettilerş dışarıyı seyretmek istediğimi söyleyincede aferdersiniz deyip gittiler. Bence bunu yazan gazetecinin şovudur bu.
  • Adam haklı. İstediğini yapar. Koğuş mu orası ? Herkes uyuyacak diye bir kural mı var ?
Güzel Sanatlar Reklam Ajansı'nın ortağı iş adamı Alinur Velidedeoğlu İstanbul'dan Los Angeles gitmek için uçağa bindiğinde penceresinin gölgeliğini kapatmadığı için yolcular tarafından büyük tepki görmüş ve uçakta tatsız anlar yaşanarak tartışma çıkmıştı. Şu an Los Angeles'ta olan Alinur Velidedeoğlu bu konunun iç yüzünü htkulup.com'a anlattı.

İşte Alinur Bey'in uçaktaki yaşadıkları: “ Ben yaklaşık 25 senedir yurtdışına uçarım ve Los Angeles yolculuğu yaklaşık 15 saat süren bir yolculuk ve ben uçakta kitap, dergi ve gazete okuyarak zaman geçiririm. Maalesef Türk halkında okuma kültürü olmadığı için böyle bir tepkiyle karşılaştım. Ancak problem şu, saat sabah 11'de uçağa bindim, yemek dağıtıldı ve saat yaklaşık 14.30 oldu ve herkes perdelerini kapattı ve ben kapatmadığım için hostes geldi ve bana perdeyi kapatmamı istediklerini söyledi. Bende kendisine gündüz vakti  uyumaya mecbur muyum, uyumuyorum dediğimde haklı olduğumu söyledi.

İşim icabı yılda 6 kere de Los Angeles'a gidiyorum. Ve ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım, maalesef Türklerin olduğu uçakta böyle bir olay çıktı. Akşam uçtuğumda perdemi tabii ki kapatıyorum ve ışığımı açıp kitabımı, gazetemi okuyorum. Ayrıca şöyle bir durum var gündüz de uyumak isteyen kişilere uyku maskeleri dağıtılıyor. Ama kimse maske istemeyip bana tepki göstermeyi tercih etti. Bende perdemi kapatmayıp istediklerimi okumaya devam ettim. Ben sanki içki içip etrafıma bağırıp olay mı çıkardım anlayamadım. Yazılan ve çizilenler fazla abartıldı. Uçak otel değil ki! Ben böyle bir mantık görmedim herkes hadi hep beraber uyuyacağız yatalım dercesine yatalım diyor. Ben Alaska'dan geçerken gündüz vakti bakmak istiyorum, etrafı seyrediyorum” dedi. 
"UÇAK OTEL DEĞİL Kİ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Misafir ~ 7 yıl önce
bakın alinur beyin keyfi yerinde yolcular perişan http://yfrog.com/kepylhcj

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kelepçelenme mi? Çok Amerikan filmi izlemiş Engin Bey :) 777 gibi geniş gövdeli bir uçakta tek pencereden gelen ışık mı yolcuları uyutmuyormuş? Boşversenize ya. Ben gündüz Amerika'ya uçacağım ve aşşağıyı izleyemeyeceğim. Bulut yoksa gece bile kapatmam aşşağıyı izlerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bende okyanus uçuşlarını sık sık yapıyorum, THY, İberia vs. mutlaka cam kenarına otururum ve okyanusda olsa seyretmeyi severim bu güne hiç bir uçuş görevlisi bana zorla kapattırmadı sadece rica ettilerş dışarıyı seyretmek istediğimi söyleyincede aferdersiniz deyip gittiler. Bence bunu yazan gazetecinin şovudur bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Adam haklı. İstediğini yapar. Koğuş mu orası ? Herkes uyuyacak diye bir kural mı var ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000