13 Ekim 2012, Cumartesi 08:28:48

UÇAK KRİZİYLE İLGİLİ ŞOK İDDİA!

Lübnan menşeli ed Diyar sitesi, Rus savaş uçaklarının Tartus’taki üslerinden Türk uçaklarının müdahalesine engel olmak için havalandığını öne sürdü.
  • Hem askeri mühimmat aldığın belli, hem de onu gizlemek için sivil yolcu alıyorsun, kereste diyorsun, elektronik parçalar çıkıyor (her yerde kullanılabilecek vasıfta) irde pişkin pişkin efeleniyorsun ey Rusya. Dünyadaki birçok halk hele de Türkler senin zulmunden çok çekmiş. Şimdide bu üstünlüğünle akılnca savaş mühimmatı tacirliği yapıyorsun. Yemezler. Ergenekonda ihbarla başladı, sende ihbarla enselendin. Muhaberat çok çok önemli bir silah. Onun için ne yatırım yapılsa yeridir.
  • bizim F-16 lar lazer güdümlü olarak hedeflerini vuruyor...belgesellerden öğrendiğimiz kadarıyla onların uçakları hem lazer güdümlü hemde uydu kontrollü vuruyor...anlayın yani
  • ne komik ne komik. o rus uçakları Ankara üzerinde mi müdahale edecekti?
  • ilk 4 yorum sanırm aynı kişiye ait :) ruslar mı bizden çekinecek? ruslar türk pilotlarını nereden tanıyorlar? çok mu savaştık onlarla? pkk ile baş edemiyorsun ruslarla mı savaşacaksın? bi bitin be

Lübnan’da yayınlanan ed Diyar sitesinin haberine göre Suriye yolcu uçağının pilotu 15 dakika boyunca iki Türk savaş uçağının Ankara’ya inme yönündeki uyarılarına direndi. Pilot bu süre içerisinde Şam’la irtibat halindeydi.

Bu esnada Tartus’taki Rus askeri üssünde alarma geçti ve iki Rus uçağı müdahale etmek ve Suriye uçağını himaye etmek için havalandı. Moskova’dan müdahale emrinin gelmesiyle birlikte Türk uçaklarına müdahale edilecekti.

Ancak son anda Rus uçaklarının üslerine geri dönmesi emri verildi. Ancak gerek uçakta önemli isimlerin gerekse 30 kadar kadın ve çocuğun bulunduğu yönündeki bilgiyle uçaklar müdahaleden vazgeçti
 
Uçakta kereste vardı
 
Rus gümrük yetkilileri, uçağın kereste taşıdığını iddia etti İzvestia gazetesine konuşan RusyaFederal Gümrük Servisi'nden (FTS) bir yetkili, "Uçağın gümrük kontrolü Moskova'nın Vnukovo Havalimanı'nda değil, Tula'daki askeri havalimanında yapıldı. Moskova'da ise uçağa sadece yolcular alındı. Bize Tula'dan geldi, biz gümrük kontrolü yapmadık, sadece bizde de bulundu diye mühür bastık. Sonra da Şam'a doğru hareket etti" iddiasında bulundu.
 
İsminin açıklanmasını istemeyen gümrük yetkilisi, uçağın radyo cihazlarından ziyade kereste taşıdığını da iddia etti. Rus yetkili, "Belgelerde uçağın kereste taşıdığı belirtiliyordu. Yük diplomatik statü niteliğinde değildi. Yasalara göre, diplomatik yükleri gümrük yetkililerinin bile kontrol etme hakkı yok." dedi.
UÇAK KRİZİYLE İLGİLİ ŞOK İDDİA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Sivil uçak askeri üste... ~ 6 yıl önce
Hem askeri mühimmat aldığın belli, hem de onu gizlemek için sivil yolcu alıyorsun, kereste diyorsun, elektronik parçalar çıkıyor (her yerde kullanılabilecek vasıfta) irde pişkin pişkin efeleniyorsun ey Rusya. Dünyadaki birçok halk hele de Türkler senin zulmunden çok çekmiş. Şimdide bu üstünlüğünle akılnca savaş mühimmatı tacirliği yapıyorsun. Yemezler. Ergenekonda ihbarla başladı, sende ihbarla enselendin. Muhaberat çok çok önemli bir silah. Onun için ne yatırım yapılsa yeridir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilirkişi ~ 6 yıl önce
bizim F-16 lar lazer güdümlü olarak hedeflerini vuruyor...belgesellerden öğrendiğimiz kadarıyla onların uçakları hem lazer güdümlü hemde uydu kontrollü vuruyor...anlayın yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
ne komik ne komik. o rus uçakları Ankara üzerinde mi müdahale edecekti?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorma Kendini ~ 6 yıl önce
Müdahale eder de, sen Ankaramı,Rusyamı üzerinde olduğunu zaten bilemezsin.Uydu komutlarıyla,uçağın pistten kalktığı anda adamı zımbalarlar, T-5'leri bir inceleyin..
prometheus ~ 6 yıl önce
ilk 4 yorum sanırm aynı kişiye ait :) ruslar mı bizden çekinecek? ruslar türk pilotlarını nereden tanıyorlar? çok mu savaştık onlarla? pkk ile baş edemiyorsun ruslarla mı savaşacaksın? bi bitin be

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorma Kendini ~ 6 yıl önce
+1

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000