29 Mayıs 2014, Perşembe 08:57:22

UÇAK KOLTUKLARI MİKROP YUVASI GİBİ!

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre tehlikeli mikroplar uçaklardaki koltuklarda uzun süre kalabiliyor.
  • Anadolu jet ve Pegasus Havayolları bu konuda bir numara uçağa binince koltuğa oturmadan susam kırıntılarını temizlemekle uğraşıyoruz.
  • Bunu toplu taşımayla otobüsle kıyaslamayın çünkü uçak dünyayı dolaşıyor çeşit çeşit insan ırkı ve yaşadıkları bölgelerdeki mikropları uçaklarda bırakıyor,belediye otobüsleri öyle mi ne işi var afrikadaki virüsün adana barkal dolmuşunda :))) olmaz die bi şey yok ama ihtimal düşük :))
  • Düzenli olarak, riskli bölgelerden yapılan uçuşlardan sonra ve şüphe üzerine olmak üzere ilaçlama yapılmaktadır. Bunun belgeleri Yasal Doküman Dosyasında muhafaza edilir. Kaliteli şirketler, her uçuştan sonra kabini temizletir, yukarıdaki usullerle de ilaçlatır. Toplu ulaşım araçlarında risk her zaman mevcuttur, yanınızdaki yolcudan, belediye otobüsündan veya sinamadaki koltuktan hastalık kapma olasılığınız uçağa göre çok daha fazladır.
  • Ne o, kabin memurları temizlik yapmayı beceremiyorlarmı. Yoksa sallamıyorlar mı? Sorun kararsa değil uygulayanlarda...

Amerikan Auburn Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, uçak koltuklarında MRSA gibi birçok mikrobun bulunduğu belirtildi. Özellikle uçak koltuklarının arka cepleri mikrop yuvası olarak tespit edildi.

İyi hijyenin olmadığı yerlerde hasta insanların yolculuk yapmaması konusunda uyaran uzmanlar, birçok insanın uçaktaki hastalıklardan dolayı korktuğunu ifade ederken, insanların kendilerini tehlikeli mikroplara karşı koruyabilmeleri için yolculuk yapmamaları konusunda da uyardı.

Tehlikeli olan MRSA mikrobu uçak koltuklarında bir hafta kalabiliyorken, ‘Koli’ bakterisi olarak bilinen mikropların ise 4 gün boyunca koltuklarda olabileceği aktarıldı. Yine aynı bakterilerin ise uçağın butonlarında 2 gün kalabildiği ifade edildi.

Üniversite tarafından yapılan açıklama göre, uçaklarda yapılan mikrop araştırmalarının eski uçaklarda gerçekleştirildiği belirtildi. Son yıllarda hastanede mikrop kaparak ölen birkaç tanınmış kişi ile gündeme gelen "MRSA” toplumda hastane mikrobu olarak biliniyor.

UÇAK KOLTUKLARI MİKROP YUVASI GİBİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Anadolu ve Pegasus ~ 4 yıl önce
Anadolu jet ve Pegasus Havayolları bu konuda bir numara uçağa binince koltuğa oturmadan susam kırıntılarını temizlemekle uğraşıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bunu toplu taşımayla otobüsle kıyaslamayın çünkü uçak dünyayı dolaşıyor çeşit çeşit insan ırkı ve yaşadıkları bölgelerdeki mikropları uçaklarda bırakıyor,belediye otobüsleri öyle mi ne işi var afrikadaki virüsün adana barkal dolmuşunda :))) olmaz die bi şey yok ama ihtimal düşük :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam uygulaması ~ 4 yıl önce
Afrikadan gelen adam belediye otobüsüne binmiyor mu?
Niyekine ~ 4 yıl önce
Düzenli olarak, riskli bölgelerden yapılan uçuşlardan sonra ve şüphe üzerine olmak üzere ilaçlama yapılmaktadır. Bunun belgeleri Yasal Doküman Dosyasında muhafaza edilir. Kaliteli şirketler, her uçuştan sonra kabini temizletir, yukarıdaki usullerle de ilaçlatır. Toplu ulaşım araçlarında risk her zaman mevcuttur, yanınızdaki yolcudan, belediye otobüsündan veya sinamadaki koltuktan hastalık kapma olasılığınız uçağa göre çok daha fazladır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Corendon ~ 4 yıl önce
Ne o, kabin memurları temizlik yapmayı beceremiyorlarmı. Yoksa sallamıyorlar mı? Sorun kararsa değil uygulayanlarda...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000