02 Aralık 2009, Çarşamba 07:32:10

Uçak kazası raporu!

John Hopkins Üniversitesinin bir raporunda ABD'de her yıl ortalama 1000 kişinin havacılık bağlantılı kazalar nedeniyle hastaneye kaldırıldığı, 750 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı...

John Hopkins Üniversitesinin bir raporunda, havada yaralananların yaklaşık üçte birinin özel uçakta seyahat edenler olduğu, yaralanan ya da ölenlerin yüzde 29'unun da paraşütle atlayanlar olduğu kaydedildi.

Raporda, Ulusal Karayolları Trafik Güvenliği İdaresi verilerine göre de geçen yıl motorlu taşıtlarla seyahatlerde 2 milyon 350 bin kişinin yaralandığına, 37 bin kişinin hayatını kaybettiğine işaret edildi.         

Çalışmada ortaya konulan bulguların, daha önce elde edilemeyen önemli veriler sağladığı belirtilerek, havacılık bağlantılı kazaların sayısı ve türüyle ilgili elde edilen verilerin, uçakların yapısında yapılacak değişikliklerle çoğu yaralanmaların ve can kayıplarının önlenebilmesine olanak tanıyabileceği kaydedildi. Özellikle çok fazla bacak, ayak kırığının saptanmasının, kaza olduğu sırada ayak ve bacağın değeceği yerlerle ilgili olarak uçağın yapısında değişikler düşünülmesi gerektiğini ortaya çıkardığı belirtildi.

Uçak kazası raporu!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000