29 Mayıs 2011, Pazar 08:24:48

UÇAK KALBİNE DÜŞTÜ

Trabzon'da, 62 İspanyol askerine mezar olan uçağın düştüğü arazinin sahibi Fatma Nine, 8 yıldır ağlıyor. Karadeniz Anası, 'O toprağı bir daha ekmem' diyor.
  • Nineme bak be; dünyadaki insanların onda birinde ondaki gibi bir kalp olsa her şey düzelirdi. Allah sana uzun ömürler versin nineciğim.
  • Ninenin çağrısına kulak verin ve İspanyol anneler ile tanışmasını sağlayın.
  • SEN NE BÜYÜK BİR KADINMIŞSIN FATMA NİNEM.KİM DÜŞÜNÜR SENİN AKLINDAN GEÇENLERİ ACABA? O ANALAR SENİ MUTLAKA BULACAKTIR FATMA NİNEM..
  • kaza raporunu okuyup olaya nasıl nesnel yaklaştığım,"heriflerin yaptıkları hatalara bak" dediğim günü hatırladım şimdi...Sonra da ninemin insancıl yaklaşımını...insan faktörünü düşünmemek,düşünememek çoğu kazada,o insanları düşünmemek...biraz acımasız insanoğlu,hepimiz olabilsek bu ninem gibi...
Afganistan'dan dönerken Trabzon Maçka'da düşen Ukrayna uçağında, 62 İspanyol askeriyle 13 mürettebat hayatını kaybetmişti. Arazinin sahibi Fatma Karahan (82) ise olayın üzerinden 8 yıl geçmesine rağmen hâlâ ağlıyor. "Ana kuzularını taşıyan uçak benim kalbime düştü" diye dert yanan Fatma Nine, "Toprağa girinceye kadar onlara ağlayacağım" diyor.

BİR DİLEK!
Arazisine 8 yıldır hiçbir şey ekmeyen Karahan, "Nasıl ekeyim? O araziye ana kuzularının kanları aktı. Orası onların mezarı. Devletten tek isteğim arazimi çevirsinler. Çevirsinler ki kanlarını kimse çiğnemesin" diyerek gönlünden geçenleri de sıralıyor. Zifin çiçeklerinin açtığı gün, uçağın arazisine düştüğü kaydeden vefalı nine, sözlerini şöyle sürdürüyor: Orası çiçeklerle doluydu. Uçakla birlikte çiçeklerin içerisine düştüler. Dumanlı dağlar yol vermedi. O evlatların anneleriyle ölmeden önce tanışmak isterim.

(Takvim)
UÇAK KALBİNE DÜŞTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
Nineme bak be; dünyadaki insanların onda birinde ondaki gibi bir kalp olsa her şey düzelirdi. Allah sana uzun ömürler versin nineciğim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ninenin çağrısına kulak verin ve İspanyol anneler ile tanışmasını sağlayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
SEN NE BÜYÜK BİR KADINMIŞSIN FATMA NİNEM.KİM DÜŞÜNÜR SENİN AKLINDAN GEÇENLERİ ACABA? O ANALAR SENİ MUTLAKA BULACAKTIR FATMA NİNEM..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kaza raporunu okuyup olaya nasıl nesnel yaklaştığım,"heriflerin yaptıkları hatalara bak" dediğim günü hatırladım şimdi...Sonra da ninemin insancıl yaklaşımını...insan faktörünü düşünmemek,düşünememek çoğu kazada,o insanları düşünmemek...biraz acımasız insanoğlu,hepimiz olabilsek bu ninem gibi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000