06 Aralık 2011, Salı 09:11:29

UÇAK KAÇIRMA TARİH Mİ OLUYOR?

Mısırlı bir mucit, uçak kaçırma girişimlerinin pilotun bir düğme aracılığı ile yolcu kabinine anestezik gaz vermesi ile önlenebileceğini ileri sürerek, bunun uçak kaçırma teşebbüslerine karşı yeni bir yöntem olduğunu savundu...
  • korsan yokken gaz salmayın cok fena kokuyor vede dıger yolcular dövecek gibi bakıyor !
  • Bence butun yolculara parasut taksinlar. Korsanlar kaciriyoruz deyince ucagin alti acilsin butun yolcular tahliye edilmis olur :)) Tabi parasut acilir herkes yere iner. Ucagida pilatlar indirir. Tek sorun bu sistemde bi ariza olurda kendi kendine calisirsa yandin. Ucucu arkadas sanirim o yolculara ne olacak peki diye sorabilir. Cevap : Aaamaan onu da yer hizmeti halletsin canim isleri ne :)))) Aslinda bu bayiltma yontemi gene iyi eger ruslar gelistirseydi bu sistemi basarlardi zehiri iceri terorist falan kalmazdi. Tabi yolcu da:((
  • şu son iki uzun yorumu yazanın da bayan bir kabin memuru olduğu açıkça belli... canımın içi, acil bir durum olursa sen ne yapabileceksin acaba çok merak ediyorum? daha trafikte lastiğin patladığında salya sümük ağlıyorsun, uçakta emergency olduğunda "jump and slide" diyeceksin di mi kapının başında... canım canım bakın ne kadar da şirin..
  • senaryo ıkıyı soyluyorum ekıp bayılmıs yolcu bayılmıs sekılde ucus devam edıyor pekı ucus esnasın bır acıl durum yasandıgında bu yolculaar bayılmıs sekılde olan yolculaar kım tamlımat verecek yada acıl ınıs yaptıgında kım tahlıye yaptıracak acaba bunlar en temel senaryolar bır ucucu olaark soylemek gerekırse ama yerdeyken zaten bu sekılde bır olay olmaz. bu sorularıma mucıt ve yorum yazan sahsıyetler cevap verebılırse tabıkı verebılırler mı bılemıyorum cunku kabın ekıbının sadece ucakta yemek dagıtmak yada cay kahve dagıtmaktan ıbaret oldugunu dusunen zıhnıyet oldugu surece bunları goremıyecek.
Mısır'da yayımlanan bağımsız Yovm El Seba gazetesinde yer alan habere göre, Sabir Hasan Fevzi adlı mucit, söz konusu yöntemi politik bir gerilim hikayesi yazarken hayal gücünü kullanarak bulduğunu söyledi.
 
Pilot kabininde bulunan bir buton aracılığı ile yolcu kabinine kurulacak anestezik gaz deposunun kabine gaz vermesi esasına dayanan sistem, tehlike anında korsanları uyutarak etkisiz kılmayı planlıyor.
 
Sabir Hasan Fevzi, buluşu sayesinde yolcular ve uçak zarar görmeden hava korsanlarının yakalanabileceğini ileri sürüyor.
 
Mısır Bilimsel Araştırma Merkezi'nden icadını onaylattığını kaydeden Fevzi, buluşunu dünyanın 144 ülkesinde tescil ettireceğini de sözlerine ekledi.
 
Mısırlı mucidin buluşuna, sivil ve askeri havacılık otoriteleri henüz bir tepki vermedi. (Zaman)
UÇAK KAÇIRMA TARİH Mİ OLUYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 6 yıl önce
korsan yokken gaz salmayın cok fena kokuyor vede dıger yolcular dövecek gibi bakıyor !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bence butun yolculara parasut taksinlar. Korsanlar kaciriyoruz deyince ucagin alti acilsin butun yolcular tahliye edilmis olur :)) Tabi parasut acilir herkes yere iner. Ucagida pilatlar indirir. Tek sorun bu sistemde bi ariza olurda kendi kendine calisirsa yandin. Ucucu arkadas sanirim o yolculara ne olacak peki diye sorabilir. Cevap : Aaamaan onu da yer hizmeti halletsin canim isleri ne :)))) Aslinda bu bayiltma yontemi gene iyi eger ruslar gelistirseydi bu sistemi basarlardi zehiri iceri terorist falan kalmazdi. Tabi yolcu da:((

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
şu son iki uzun yorumu yazanın da bayan bir kabin memuru olduğu açıkça belli... canımın içi, acil bir durum olursa sen ne yapabileceksin acaba çok merak ediyorum? daha trafikte lastiğin patladığında salya sümük ağlıyorsun, uçakta emergency olduğunda "jump and slide" diyeceksin di mi kapının başında... canım canım bakın ne kadar da şirin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
senaryo ıkıyı soyluyorum ekıp bayılmıs yolcu bayılmıs sekılde ucus devam edıyor pekı ucus esnasın bır acıl durum yasandıgında bu yolculaar bayılmıs sekılde olan yolculaar kım tamlımat verecek yada acıl ınıs yaptıgında kım tahlıye yaptıracak acaba bunlar en temel senaryolar bır ucucu olaark soylemek gerekırse ama yerdeyken zaten bu sekılde bır olay olmaz. bu sorularıma mucıt ve yorum yazan sahsıyetler cevap verebılırse tabıkı verebılırler mı bılemıyorum cunku kabın ekıbının sadece ucakta yemek dagıtmak yada cay kahve dagıtmaktan ıbaret oldugunu dusunen zıhnıyet oldugu surece bunları goremıyecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000