28 Nisan 2015, Salı 19:02:34

UÇAK KABİNLERİ 100 KAT DAHA SESSİZ OLACAK

North Carolina State Üniversitesi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ya da kısa adıyla MIT tarafından geliştirilen ultra ince kabin kaplaması ise, uçak kabinlerini 100 kat daha sessiz hale getirebiliyor.
  • Nasıl yani? Sadece sık uçanlar için mi konfor sağlayacak? Sık uçmayanlar rahatsız olmaya devam mı edecek?
  • x y lerle cozulmez bu isler
  • inovasyon diye buna derim ben. Bize bunlarla gelin....
  • Bu da çok önemli.Belirtilmemiş yazıda. Bir metrekaresinin ağırlığı referans olması açısından yazılsaydı bir fikrimiz olurdu gerçekten önemli bir gelişme olup olmadığı hakkında.

Güçlü jet motorları ve yüksek hızları nedeniyle uçaklar halen istenilen sessizlik seviyesine ulaşabilmiş değil. Sırf uçak yolculuklarında kullanmak üzere birçok insan gürültü engelleme sistemine sahip kulaklık modelleri satın alıyor.

Bu noktada North Carolina State Üniversitesi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ya da kısa adıyla MIT tarafından geliştirilen ultra ince kabin kaplaması ise, uçak kabinlerini 100 kat daha sessiz hale getirebiliyor.

Uçak yanında çok daha fazla gürültünün yer aldığı helikopterlere de uygulanabilen kaplama, bal peteği şeklinde yapısı ve 0.25mm'lik kalınlığıyla uçak kabinleri içerisine rahatlıkla uygulanabiliyor.

Oldukça hafif olmasıyla da yakıt sarfiyatına olumsuz etkide bulunmayan kaplama, verilen bilgiye göre 500 Hertz altındaki sesleri 100 ila 1000 kat seviyesinde kesebiliyor ve bu da doğal olarak çok daha sessiz bir yolculuğun önünü açıyor.

Sürekli olarak uçak yolcuğu yapması gerekenler için daha huzurlu bir yolcuğun önünü açan kaplama için testler ve ticarileştirme süreci devam ediyor.

UÇAK KABİNLERİ 100 KAT DAHA SESSİZ OLACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Nasıl yani? Sadece sık uçanlar için mi konfor sağlayacak? Sık uçmayanlar rahatsız olmaya devam mı edecek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
x y lerle cozulmez bu isler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shyo ~ 3 yıl önce
inovasyon diye buna derim ben. Bize bunlarla gelin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ağırlık ~ 3 yıl önce
Bu da çok önemli.Belirtilmemiş yazıda. Bir metrekaresinin ağırlığı referans olması açısından yazılsaydı bir fikrimiz olurdu gerçekten önemli bir gelişme olup olmadığı hakkında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000