29 Kasım 2017, Çarşamba 09:10:54

Uçak içerisinde çakı taşımak serbest hale geldi!

Kanada, yeni havacılık kuralları çerçevesinde 6 cm'den küçük bıçakların kabin içinde taşınmasına izin verecek.
  • THY zaten o kadar güvenlik aramasından sonra metal çatal, bıçak, kaşık dağıtıyor. Riskli diyen arkadaşlara, yapacak adam onunla da yapar.
  • Çakı bizde anlayışı saplamak, sokmak, kavgada kullanmak, arabalastiğini patlatmak gibi durumlarda kullanıllır. Meyve soymak, acil bir durumda işe yarar gibi durumlarda çakı maalesef kullanılmaz akla bile gelmez
  • İcao kurallarına göre zaten 6cm alti serbest, Almanya da Hamburg da yanimda norm boy İsviçre çakısı nı güvenlik boyuna baktıktan sonra geri verdi 3 sene önce. Yeni birşey değil yani bu.
  • Tabi ki serbest olacak, taki cakimak sunnettir. CB bile cebinde caki tasiyorsa biz niye tasimayalim?

Kanada'nın yeni havacılık kurallarına göre, uçaklarda 350 ml hacminden büyük kutularda toz ve tanecikli maddeler taşınamayacak. 6 cm'den küçük bıçaklara ise izin verilecek.

Kanada Ulaştırma Bakanı Marc Garneau'ya göre, Pazartesi günü yürürlüğe giren yeni kurallar Kanada'yı uluslararası uçuş standartlarıyla uyumlu hale getiriyor.

Garneau, "Tarama prosedürlerinde yapılan bu değişiklikler, yolcuları güvende tutmaya devam ederken, Kanada'yı uluslararası standartlara ve müttefik ülkelere uyumlu hale getirecek" dedi.

Kurallarla birlikte 350 mililitreden fazla ölçülen bebek pudraları ve banyo tuzları da artık kabin içinde taşınamayacaki bagajda taşınmasına ise izin verilecek.

Bazı havayolu şirketleri halen, birinci sınıf departman uçuşlarında metal bıçaklarla yemek sunuyor, tekli tıraş bıçakları, tırnak makası, cımbız ve tükenmez kalem kullanılmasına izin veriyor.

ABD'ye giden tüm uçuşlarda ise, boyutu fark etmeksizin bütün kesici aletler yasak kapsamında.

Uçak içerisinde çakı taşımak serbest hale geldi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

BakGüzelKardeşim ~ 9 ay önce
THY zaten o kadar güvenlik aramasından sonra metal çatal, bıçak, kaşık dağıtıyor. Riskli diyen arkadaşlara, yapacak adam onunla da yapar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bizde çakı ~ 9 ay önce
Çakı bizde anlayışı saplamak, sokmak, kavgada kullanmak, arabalastiğini patlatmak gibi durumlarda kullanıllır. Meyve soymak, acil bir durumda işe yarar gibi durumlarda çakı maalesef kullanılmaz akla bile gelmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İcao ~ 9 ay önce
İcao kurallarına göre zaten 6cm alti serbest, Almanya da Hamburg da yanimda norm boy İsviçre çakısı nı güvenlik boyuna baktıktan sonra geri verdi 3 sene önce. Yeni birşey değil yani bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tabi ki ~ 9 ay önce
Tabi ki serbest olacak, taki cakimak sunnettir. CB bile cebinde caki tasiyorsa biz niye tasimayalim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TabikiNE ~ 9 ay önce
bi haberin altını da trollemeyin ya

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000