30 Aralık 2014, Salı 10:37:54

UÇAK HAVADA BÖYLE YAKIT BOŞALTTI

Thai Airways’e ait uçak kalkıştan hemen sonra Bangkok Havalimanı’na geri dönme kararı aldı. Uçağın yakıt boşalttığı an bir yolcu tarafından fotoğraflandı.
  • Uçakların ne amaçla yakıt boşaltmasının amacını bilmiyorsanız öğreteyim çocuklar. Uçaklar uçulacak mesafe kadar yakıt alırlar. ve bu yakıtın birde kötü senaryo gerçekleşmesi durumumda yakın bölgelere inecek kadar ekstradan fazladan yakıtları mevcuttur. Uçakların varış noktasına gitmek için xx bir havalanından kalkışı esnasında veya havada herhangi bir acil durumda iniş yapmak için uçaklar belli bir yakıtını boşalmak zorunda kalır. Çünkü uçağın tonajı ağırlaştığı için ve varılacak noktaya gidilecek kadar yakıtı hesaplandığı için hiç düşünülmeyen bir durumda mecbur kalındığı için havada boşaltılır. Boşaltmanın amacı acil inişe geçildiği esnada uçağın ağırlığı uçağın yapısal ağırlığına inmek için boşaltımı gerçekleştirilir. oluşabilecek olası bir yangın ve uçakta hasar oluşmaması engellenmiş olur. Teşekkürler..
  • Benzin mi?? Komik şey seni..
  • Havada buharlaşmıyormuş, bir keresinde benim eltimin komşusunun oğlunun üstüne havadan benzin dökülmüş, havalimanına yakın oturuyorlar, sefaköy de. Öyle bilmeden konuşmayalım ispatsız.
  • Arkadaslar. Boyle durumlarda ucak mejbur kaldimi. Yakitini genelde ya denizi secer yada daglarda Yakiti bosaltir. Sehir ustunde. Park ustunde. Bosaltmaz. Diyelimki bosalti. Yakit havada bulut gibi. Dagilir gider. Hic korkulacak bir sey yok .

Thai Airways’e ait uçak kalkıştan hemen sonra Bangkok Havalimanı’na geri dönme kararı aldı. Uçağın yakıt boşalttığı an bir yolcu tarafından fotoğraflandı.

Bangkok-Londra seferi için havalanan Thai Airways’e ait uçak kalkıştan hemen sonra bilinmeyen bir nedenle geri dönme kararı aldı. Uçak dakikalarca havada tur attı ve yakıt boşalttı.

Airbus 340-600 tipi uçak yakıt dump ederken bir yolcu o anı fotoğrafladı.

İşte o an:UÇAK HAVADA BÖYLE YAKIT BOŞALTTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Misafir ~ 1 yıl önce
Uçakların ne amaçla yakıt boşaltmasının amacını bilmiyorsanız öğreteyim çocuklar. Uçaklar uçulacak mesafe kadar yakıt alırlar. ve bu yakıtın birde kötü senaryo gerçekleşmesi durumumda yakın bölgelere inecek kadar ekstradan fazladan yakıtları mevcuttur. Uçakların varış noktasına gitmek için xx bir havalanından kalkışı esnasında veya havada herhangi bir acil durumda iniş yapmak için uçaklar belli bir yakıtını boşalmak zorunda kalır. Çünkü uçağın tonajı ağırlaştığı için ve varılacak noktaya gidilecek kadar yakıtı hesaplandığı için hiç düşünülmeyen bir durumda mecbur kalındığı için havada boşaltılır. Boşaltmanın amacı acil inişe geçildiği esnada uçağın ağırlığı uçağın yapısal ağırlığına inmek için boşaltımı gerçekleştirilir. oluşabilecek olası bir yangın ve uçakta hasar oluşmaması engellenmiş olur. Teşekkürler..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Benzin mi?? Komik şey seni..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Havada buharlaşmıyormuş, bir keresinde benim eltimin komşusunun oğlunun üstüne havadan benzin dökülmüş, havalimanına yakın oturuyorlar, sefaköy de. Öyle bilmeden konuşmayalım ispatsız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Arkadaslar. Boyle durumlarda ucak mejbur kaldimi. Yakitini genelde ya denizi secer yada daglarda Yakiti bosaltir. Sehir ustunde. Park ustunde. Bosaltmaz. Diyelimki bosalti. Yakit havada bulut gibi. Dagilir gider. Hic korkulacak bir sey yok .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000