23 Haziran 2012, Cumartesi 15:47:13

UÇAK HATAY YAKINLARINDA DÜŞTÜ

Suriye tarafından Hatay’ın güneybatısında düşürülen Türk askeri uçağının pilotlarının ve enkazının bulunması için çalışmalar sürerken, iki uçaktan birinin düştüğünü, diğerinin geri döndüğünü söyleyen görgü tanıkları uçağın Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Çevlik sahillerine yakın bir bölgede denize düştüğünü iddia etti.
  • kardesim ucagin gectigi esnada hava muhalefeti vardi. sissekler cakiyordu ve ucak 10000feet seyiyesindeydi, sadece isigi yanip sonuyordu. gozumle gordugumemı ınanayim.

Düşürülen uçağın Çevlik köyünün üstünden ve sahilde alçaktan uçtuğunu belirten Gülbahar Düzer (27), iki uçak gördüğünü, birinin alevlenip denize düştüğünü, uçağın düşmesiyle diğer uçağın geldiği yöne dönüp uzaklaştığını iddia etti. Olay sırasında sahilde mısır satan Mevlüde Dönmez de, iki uçağın alçaktan uçarak Çevlik üzerinden geçtiğini, birkaç dakika sonra patlama sesi duyduğunu belirtti.

Görgü tanıklarından Mehmet Yiğit ise, iki uçağın arka arkaya seyir halinde Çevlik üzerinden ve sahile yakın alçaktan uçtuğunu gördüklerini belirterek, birkaç dakika sonra deniz tarafından büyük bir patlama sesi duyduğunu, patlamanın ardından diğer uçağın geri döndüğünü söyledi.

Bu arada, Samandağ ilçesine bağlı Çevlik sahillerinde Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı botların gece boyunca arama çalışmaları yaptığı öğrenildi. Çevlik halkı yaşananlardan etkilenmeden denize girmeye devam ederken, basın kuruluşlarının da canlı yayın araçlarıyla sahilde hazır beklediği görüldü.

UÇAK HATAY YAKINLARINDA DÜŞTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar

HASAN ~ 6 yıl önce
kardesim ucagin gectigi esnada hava muhalefeti vardi. sissekler cakiyordu ve ucak 10000feet seyiyesindeydi, sadece isigi yanip sonuyordu. gozumle gordugumemı ınanayim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000