19 Haziran 2010, Cumartesi 08:22:52

UÇAK FABRİKASI POLEMİĞİ

Erdoğan'ın “Kendi memleketine giderken uçak bulamıyordun be vicdansız, şimdi uçakla gidiyorsun işte, söyle ya” sözlerine cevap veren CHP lideri Kılıçdaroğlu 'Recep Bey bizim tarihimizi de bilmiyor' dedi.
  • nuri demirağ türkiyenin kendi uçağını üretmesi için varını yoğunu ortaya koymuş ama o dönemdeki siyasi otorite mani oldu.
  • fabrıkayı kurdunuzda uçaklar sımdı semalardan ınmıyor degılmı??? sızlerkı rahmetli Nuri Demirağ ın şahsi sermayesıyle kurdugu ve dıs ulkelerden dahı sıperıs alınan ucaklarını yapmasına manı oldunuz!!!!
  • Kapatan CHP değil DP dir bunu unutmayın bir,temel atmakla iş bitmeyeceğini aynı hastane için dört kez açılış töreni yapanlara söyleyin bu iki
  • nuri demirag ın kurdugu fabrika kayseride degil istanbul da idi. kayserideki alman larla devlet tarafından kuruldu ve menderes tarafından kapatıldı.nuri demirag ın fabrikasıda chp döneminde ulaştırma bakanı ve thk yüzünden kapanmak zorunda kaldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın bugün İl Başkanları toplantısında söylediği “Kendi memleketine giderken uçak bulamıyordun be vicdansız, şimdi uçakla gidiyorsun işte, söyle ya” sözlerini eleştirerek, “Recep Bey, bizim tarihimizi de bilmiyor. 1925’te bu ülkenin ilk uçak fabrikasını Kayseri’de CHP kurdu” dedi.

Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi tarafından yaptırılan Batıkent Kültür ve Ticaret Merkezi’nin temel atma töreninde vatandaşlara hitap etti. Başbakan Erdoğan’ın bugün İl Başkanları toplantısında söylediği “Kendi memleketine giderken uçak bulamıyordun be vicdansız, şimdi uçakla gidiyorsun işte, söyle ya” sözlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, “Recep Bey, bizim tarihimizi de bilmiyor. 1925’te bu ülkenin ilk uçak fabrikasını Kayseri’de CHP kurdu” dedi.

UÇAK FABRİKASI POLEMİĞİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
nuri demirağ türkiyenin kendi uçağını üretmesi için varını yoğunu ortaya koymuş ama o dönemdeki siyasi otorite mani oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
fabrıkayı kurdunuzda uçaklar sımdı semalardan ınmıyor degılmı??? sızlerkı rahmetli Nuri Demirağ ın şahsi sermayesıyle kurdugu ve dıs ulkelerden dahı sıperıs alınan ucaklarını yapmasına manı oldunuz!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kapatan CHP değil DP dir bunu unutmayın bir,temel atmakla iş bitmeyeceğini aynı hastane için dört kez açılış töreni yapanlara söyleyin bu iki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
nuri demirag ın kurdugu fabrika kayseride degil istanbul da idi. kayserideki alman larla devlet tarafından kuruldu ve menderes tarafından kapatıldı.nuri demirag ın fabrikasıda chp döneminde ulaştırma bakanı ve thk yüzünden kapanmak zorunda kaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000