17 Mart 2014, Pazartesi 10:00:20

"UÇAK CEPTEN HACKLENMİŞ OLABİLİR!"

10 gündür kayıp Malezya yolcu uçağının akıbetine ilişkin senaryolara yenisi eklendi. İngiliz uzmanlar uçağın cepten ‘hacklenmiş’ olabileceğini iddia etti.
  • paralel yapının işidir. başka ne olacak?
  • Varya bu uçağın enkazı sonunda çok alakasız biyerde bulunacak ha.benden söylemesi.
  • 777 uçağını iyi bilen birisi olarak söylüyorum. 777 uzaktan sistemlere belkide uçağa vincle takilacak sistelmer konmadan uzaktan kontrol edilemez. Kaldı ki joystick ile kontrol edilmiyor ki sisteme şıp diye giresin. Lutfen az arastıralim yada konusmayalim birde daha onca sefa beyede itafen yorumlar yaptim ucaklar ile ilgili kitabi bilgiler acik yerlerde konusulmamali hijackinge yol açacak ve kolaylastiracak ozellikle komponent lokasionlari copy paste yapmayalim vebali buyuk olur.
  • 10 gündür çözemiyorlar,çözemezsiniz , bizim türk yorumculara bırakın , size direk koordinatları versinler....

İngiliz hükümetine olası terör saldırılarına karşı danışmanlık hizmeti veren eski İçişleri Bakanlığı yetkilisi Doktor Sally Leivesley, dünyanın ilk “siber uçak kaçırma” vakasıyla karşı karşıya olabileceklerini söyledi.

Leivesley, “teröristlerin” cep telefonu ya da harici bellek yardımıyla televizyon ve müzik sistemin üzerinden uçağın güvenlik yazılımını kıracak “kodlar” gönderebileceklerini kaydetti. Böyle bir saldırı sonucunda uçağın kontrolünün pilotların elinden çıkabileceği ve teröristlerin hız, irtifa ve yön gibi verileri istedikleri gibi değiştirebilecekleri belirtiliyor.

Kayıp uçakla ilgili inanılmaz iddia

Uçağın 53 yaşındaki deneyimli pilotu Zaharie Ahmed Şah ve 27 yaşındaki yardımcısı Farik Abdul Hamid’in başkent Kuala Lumpur’daki evlerinde aramaların sürdüğü kaydedilirken, Şah’ın el konulan 2 laptopunda bulunan “uçuş simülatörü” verilerinin incelendiği ifade edildi. Şah’ın evinde kurduğu uçuş simülatöründe sık sık uçuş testleri yaptığı belirtilmişti.

Malezya polisinin ayrıca, uçağın kontrollerini yapan tüm mühendisleri de soruşturma kapsamına aldığı açıklandı.

"UÇAK CEPTEN HACKLENMİŞ OLABİLİR!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
paralel yapının işidir. başka ne olacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
everest ~ 4 yıl önce
Varya bu uçağın enkazı sonunda çok alakasız biyerde bulunacak ha.benden söylemesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
777 uçağını iyi bilen birisi olarak söylüyorum. 777 uzaktan sistemlere belkide uçağa vincle takilacak sistelmer konmadan uzaktan kontrol edilemez. Kaldı ki joystick ile kontrol edilmiyor ki sisteme şıp diye giresin. Lutfen az arastıralim yada konusmayalim birde daha onca sefa beyede itafen yorumlar yaptim ucaklar ile ilgili kitabi bilgiler acik yerlerde konusulmamali hijackinge yol açacak ve kolaylastiracak ozellikle komponent lokasionlari copy paste yapmayalim vebali buyuk olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cruiser ~ 4 yıl önce
10 gündür çözemiyorlar,çözemezsiniz , bizim türk yorumculara bırakın , size direk koordinatları versinler....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000