04 Ekim 2008, Cumartesi 08:37:13

Uçağın yakıt parasını yolculardan topladılar!

Şampiyonlar Ligi'nde D Grubu'rıda yer alan Marsilya, deplasmandaki 2-1'lik Atletico Madrid yenilgisinin ardından ilginç bir olay yaşadı. Barajas Havalimanı'na gelen Marsilya kafilesini kötü bir sürpriz bekliyordu.
  • Aigle Azur firmasında A319 A320 ve A321 var. Bu tiplerden biriyle, neredeyse 1 saatlik mesafe için ihtiyaç duyacakları blok yakıt (Alternate, holding v.b. dahil) maksimum 7ton olacaktır. Muhtemelen uçakta da bir miktar yakıt vardı ki (Tahminen 2-2,5ton kadar) üzerini tamamladılar.
  • o paraya anca holding fuel alınır bence
  • 6 bin ytl yaklaşık depo fullemek fiyatımı yoksa minimum mu almişlar acaba :)

Exxon firması, CLH firmasına otorizasyon mektubu yollamayınca Aigle Azur'a ait uçağa yakıt alınamadı. Pilotun kredi kartı da kabul edilmeyince Marsilyalı futbolcular, uçak personeli ve teknik heyet aralarında 3 bin avro toplayıp yakıt aldı. Bu tuhaf yolculuğa rağmen teknik direktör Erik Gerets her zamanki gibi sempatik tavrından uzaklaşmadı: "Ben puro almayı düşünüyordum ama verdiğim 100 avroya rağmen ağzımdan duman çıkmıyor! Kendimi çok kötü bir filmde gibi hissediyorum. Galip gelsek olayları hiç umursamazdım ama yenilip eve böyle dönmek üzücü. "Olayların duyulması ve Marsilya'nın sabaha karşı Fransa'ya gelmesi üzerine sorumla şirketler Mavi Beyazlı kulübe özür mektubu yolladı.

Uçağın yakıt parasını yolculardan topladılar!

Facebook Yorum

Yorumlar

OpsOcc ~ 10 yıl önce
Aigle Azur firmasında A319 A320 ve A321 var. Bu tiplerden biriyle, neredeyse 1 saatlik mesafe için ihtiyaç duyacakları blok yakıt (Alternate, holding v.b. dahil) maksimum 7ton olacaktır. Muhtemelen uçakta da bir miktar yakıt vardı ki (Tahminen 2-2,5ton kadar) üzerini tamamladılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot ~ 10 yıl önce
o paraya anca holding fuel alınır bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sedo ~ 10 yıl önce
6 bin ytl yaklaşık depo fullemek fiyatımı yoksa minimum mu almişlar acaba :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000