03 Nisan 2011, Pazar 08:43:53

UÇAĞIN TAVANI DELİNDİ (VİDEO)

ABD’de Phoenix’ten Sacramento’ya uçan Southwest Havayolları’na ait Boeing 737 tipi 118 kişilik yolcu uçağının California semalarında uçarken tavanında delik açıldı.
  • 1950'lerdeki COMET facialarından sonra uçak gövdelerindeki büyük yırtılma ve kopmaları perçinlerle önleme çalıştılar eğer bir yırtık olsa bile bu 25 cm i geçmeyecekti. Ancak Aloha havayolları kazası şunu gösterdiki uçağın yaşı kadar uçuş adedi ve saati de önemli. Yani uçak 30 dk da uçsa yüksekliği artıkça dış basıncın düşmesi ile iç kabin basıncı uçağı bir balon gibi genişletmeye çalışıyor. Bu da tüm uçağın gövdesinde bir veya birden fazla yırtık demek olabilir. Pilotları tebrik ediyorum. Bence büyük bir kahramanlık.
  • Sahibinden satılık Cabrio Boeing B737-300 satın almak isteyenler lütfen aşağıdaki numarayı arasınlar. Ahh noynn noynn noynn fünff siikss noynn noynn :)))
  • Boening'e parça üreten bir şirketin CNC yerine el işçiliği ile üretiği parçaların uzunca bir süredir birleştirlidiği bir seri vardı, hatta öyleki delikler denk gelmiyor rapor tutulması gerekirken çalışanlar matkapla yeni delikler açıp parçaları birleştiriyordu.Sanırım onlara denk geliyor bu seriler, araştıran bilgileri bulabilir. Bu durumu tespit eden boeing in kendi çalışanları bile susturulmuştu. Onlarda istifa edip seslerini duyurmaya çalışıyordu... Tahmin edeceğiniz gibi Boeing mahkemeyide kazandı :) Bu durumdan haberdar hava yolları bütün 737 lerini yere indirip inceleme başlatırlarsa şaşırmam ama büyük maddi kayıp olur.
  • boeing bu kanadıda kopabilir her an .tedavulden kalksın artık
ABD’de, Phoenix-Sacramento seferini yapan Southwest Havayollarının 812 sefer sayılı Boeing 737 tipi yolcu uçağında, 36 bin feet yükseklikte korkunç anlar yaşandı.

Uçağın üst gövdesinde büyük bir gürültüyle aniden açılan delik, kabin basıncını düşürdü, 118 yolcu panik içinde kaldı.

Çığlık çığlığa kalan yolculardan bazıları fenalaşırken, bir hostes hafif yaralandı. Pilotun serin kanlılığını koruyarak acil iniş istemesi üzerine, uçak daha fazla hasar görmeden en yakında bulunan Yuma Hava Üssü’ne indi.

İnişin ardından tahliye edilen ve uçakta, dehşet anları yaşayan yolcular, hayatta olduklarına inanamadıklarını dile getirdiler.

O anlarda cep telefonuyla olanları kaydeden Brenda Reese adlı yolcu “Uçağın üst kısmında açılan delikten gökyüzünü görebiliyordum. Dehşet içinde kaldım. Herkes bağırıyordu. Bazı yolcular baygındı” dedi.

Olayı araştıran FBI, uçakta herhangi bir terörist eylem izine rastlanmadığını, mekanik bir sorun yaşanmış olabileceğini, ancak incelemenin henüz tamamlanmadığını açıkladı.

Southwest Havayolları'nın iki sene önce de Boeing 737 tipi uçağının gövdesinde kalkıştan hemen sonra yırtılma meydana gelmişti. O haberi okumak için Tıklayınız

İŞTE KORKU DOLU DAKİKALARYOLCULAR ŞAŞKINLIKLARINI BÖYLE DİLE GETİRDİ
 
UÇAĞIN TAVANI DELİNDİ (VİDEO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
1950'lerdeki COMET facialarından sonra uçak gövdelerindeki büyük yırtılma ve kopmaları perçinlerle önleme çalıştılar eğer bir yırtık olsa bile bu 25 cm i geçmeyecekti. Ancak Aloha havayolları kazası şunu gösterdiki uçağın yaşı kadar uçuş adedi ve saati de önemli. Yani uçak 30 dk da uçsa yüksekliği artıkça dış basıncın düşmesi ile iç kabin basıncı uçağı bir balon gibi genişletmeye çalışıyor. Bu da tüm uçağın gövdesinde bir veya birden fazla yırtık demek olabilir. Pilotları tebrik ediyorum. Bence büyük bir kahramanlık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sahibinden satılık Cabrio Boeing B737-300 satın almak isteyenler lütfen aşağıdaki numarayı arasınlar. Ahh noynn noynn noynn fünff siikss noynn noynn :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Boening'e parça üreten bir şirketin CNC yerine el işçiliği ile üretiği parçaların uzunca bir süredir birleştirlidiği bir seri vardı, hatta öyleki delikler denk gelmiyor rapor tutulması gerekirken çalışanlar matkapla yeni delikler açıp parçaları birleştiriyordu.Sanırım onlara denk geliyor bu seriler, araştıran bilgileri bulabilir. Bu durumu tespit eden boeing in kendi çalışanları bile susturulmuştu. Onlarda istifa edip seslerini duyurmaya çalışıyordu... Tahmin edeceğiniz gibi Boeing mahkemeyide kazandı :) Bu durumdan haberdar hava yolları bütün 737 lerini yere indirip inceleme başlatırlarsa şaşırmam ama büyük maddi kayıp olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
boeing bu kanadıda kopabilir her an .tedavulden kalksın artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000