10 Mart 2016, Perşembe 18:01:17

Uçağın paraşütü sayesinde kurtuldular

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletinde bulunan Long Island'da geçtiğimiz haftasonu çok ilginç bir uçak kazası yaşandı.
  • Kazanın neresi çok ilginç anlayamadım. Cirrus uçaklarında paraşüt sistemi olduğu bilinen birşey. Paraşüt sisteminin kullanıldığı onca kaza var.
  • çok büyük geçmiş olsun küçük kızımıza ve pilot arkadaşımıza. inşallah küçük kızımızın psikolojisi bir an önce düzelir. bu yaşta böyle bir kaza... basit ama çok etkili bir sistem paraşüt. belki bu sistem olmasaydı bugün burada biri çocuk diğeri yetişkinin ölüm haberini okuyacaktık. keşke tüm uçaklarda bunun gibi hayat kurtaran sistemler geliştirilebilse.
  • Dunyanin gelmis gecmis en basarili ucagi. En guzel ucagi...
  • ABD ve Brezilya'daki uçakları ver THY nefes alsa herşeyini yaz Ayjet aynı şekilde AMA......

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletinde bulunan Long Island'da geçtiğimiz haftasonu çok ilginç bir uçak kazası yaşandı.

Kızı ile birlikte Cirrus SR22 tipi uçaklarıyla uçuş yapan baba-kız talihsiz bir kaza yaşadı. 2 bin feet (yaklaşık 600 m) yükseklikte uçağın motorunda arıza meydana geldi. 

Cirrus uçaklarında bulunan paraşüt sistemi açıldı ve uçak süzülerek yere inmeye başladı. Long Island'ın Hauppauge bölgesinde bulunan bir binanın yanındaki boş alana düşen uçaktaki baba ve kızı olaydan hafif sıyrıklarla kurtuldu.

Kaza sonrası açıklama yapan pilot çok şanslı olduklarını ve böyle bir sorunla karşılaşmayı beklemediklerini söyledi. Baba ve kızın yaşadığı o anlar etraftaki güvenlik kameralarına da takıldı. 

İşte Cirrus SR22'nin paraşütle inişi;Uçağın paraşütü sayesinde kurtuldular

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

nesi ilginç? ~ 2 yıl önce
Kazanın neresi çok ilginç anlayamadım. Cirrus uçaklarında paraşüt sistemi olduğu bilinen birşey. Paraşüt sisteminin kullanıldığı onca kaza var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 2 yıl önce
çok büyük geçmiş olsun küçük kızımıza ve pilot arkadaşımıza. inşallah küçük kızımızın psikolojisi bir an önce düzelir. bu yaşta böyle bir kaza... basit ama çok etkili bir sistem paraşüt. belki bu sistem olmasaydı bugün burada biri çocuk diğeri yetişkinin ölüm haberini okuyacaktık. keşke tüm uçaklarda bunun gibi hayat kurtaran sistemler geliştirilebilse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SR22T ~ 2 yıl önce
Dunyanin gelmis gecmis en basarili ucagi. En guzel ucagi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ABD ~ 2 yıl önce
ABD ve Brezilya'daki uçakları ver THY nefes alsa herşeyini yaz Ayjet aynı şekilde AMA......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mokoko ~ 2 yıl önce
Yandex çeviri yasaklansın.
Barotelli ~ 2 yıl önce
Ne dedin sen simdi ?Bir anlayan varsa Türkçe'ye tercüme edebilir mi ?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000