28 Temmuz 2012, Cumartesi 09:45:17

UÇAĞIN ÖNÜNE TİLKİ ÇIKINCA...

Ankara'da uçağın önünden geçen tilki, pilota kazık fren yaptırdı. Bakan Yılmaz, "Tilkiyi ezmemek için pilotumuz uçağısert bir frenle durdurmuş. Ardından hemen hareket ettik. Yani ciddi bir tehlike söz konusu değil" dedi.
  • Cik disari...
  • yani uçağın önünden tilki geçti diye bakanla pilot niye kapışıyolar ki anlamadım. ayıp değil mi? hem de sonradan barışıp tekniğin üstüne niye yürüyolar ki? Nedir biz teknisyenlerin çektiğimiz??
  • kaptan kesin kalkışta iniş takımlarını açmayı unuttu sonra suçu bakanın üstüne atıyor
  • Ya çok seviyorum buradaki yorumları, ne tartışmalar oluyor süper... :) kimin kime yapıştırdığı belli değil... Süpersiniz XD kokpittede de böyle mi yapıyorsunuz, kapı kapalı olunca biz göremiyoruz, duyamıyoruz. Çok iyi yaa devam, aynen....

 

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ağrı ziyaretinde uçakta yaşadığı bir olayı anlattı.

Hürriyet'te yer alan habere göre Bakan Yılmaz “Ankara'da bir tilkinin uçağın önüne çıkması sonucu küçük bir kaza olmuş. Durum nedir?” sorusuna “Önemli bir durum değildi. Tilkinin geçtiğini fark etmiş pilot, acil bir fren yaptı. O anda yolcularda da biraz telaş oldu. Daha sonra öğrendik, tilki geçiyormuş. Tilkiyi ezmemek için pilotumuz uçağı biraz daha sert bir frenle durdurmuş. Ardından hemen hareket ettik. Yani ciddi bir tehlike söz konusu değil. Fakat eğer tilkiyi ezseydi, 'hem acı bir şey olurdu hem de uçak zarar görürmüş' öyle dediler. Motora falan zarar verirmiş. Yani ezmemekle her bakımdan isabetli davranmış pilot” dedi.

Bakan Yılmaz pilotu tebrik ederek olası bir tehlikenin önüne geçilmiş olduğunu ifade etti.

UÇAĞIN ÖNÜNE TİLKİ ÇIKINCA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

İcerden e ~ 6 yıl önce
Cik disari...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknisyen ~ 6 yıl önce
yani uçağın önünden tilki geçti diye bakanla pilot niye kapışıyolar ki anlamadım. ayıp değil mi? hem de sonradan barışıp tekniğin üstüne niye yürüyolar ki? Nedir biz teknisyenlerin çektiğimiz??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 6 yıl önce
kaptan kesin kalkışta iniş takımlarını açmayı unuttu sonra suçu bakanın üstüne atıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacılık Meraklısı Sade Vatandaş... ~ 6 yıl önce
Ya çok seviyorum buradaki yorumları, ne tartışmalar oluyor süper... :) kimin kime yapıştırdığı belli değil... Süpersiniz XD kokpittede de böyle mi yapıyorsunuz, kapı kapalı olunca biz göremiyoruz, duyamıyoruz. Çok iyi yaa devam, aynen....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000