06 Aralık 2012, Perşembe 09:01:16

UÇAĞIN İNMESİNE "O" İZİN VERMEMİŞ!

Bakan Yıldız'ın uçağına Bağdat'a iniş izni verilmemesi olayının perde arkası ortaya çıktı.
  • DEGERLI AIRPORT ARKADASLARIM NE KADAR KONUSSAK AZDIR CÜNKÜ TÜRKÜN TÜRKDEN BASKA DOSTU YOKDUR SEVMEZLER GARBIMI AMA GARIBIN ALLAHI VARDIR ÜLKEM GÜZEL TÜRKIYEM KALKINDIKCA HASMIMIZ COK OLUYOR RABBIM INSALLAH ONLARA FIRSAT VERMEZ KAZDIKLARI KUYUYA ONLAR DÜSERLER SAYGILARIMLA.
  • Ee meclisten geçmeyen mart tezkeresinin kuyruk acısı hala duruyor. Böyle arıza çıkarmaları normal.
  • O ZAMAN HERKES DEVLET KURSUN. TÜRKIYE BOLUNMEZ. CAHILLERLE UGRASMAK ZOR TABIKI. TERORISTLEN KUCAKLAMALARINDA BIRDE HAKLI CIKMAYA CALISAN MILLETVEILLERDEN NE OLUR. ILLEKI YARGILANACAKLAR. CAHILLERLE UGRASMAK ZOR ZOR. TEHDITLEN , ZORBALIKLAN HIC BIR YERE VARAMIYACAKLAR. IRAK,KA UCUS IZNININ VERILMEMESINDEN IRAK,I TEBRIK EDIYORUM. NEDEN SINIRLARIMIZ KAPTILMIYORKI. HAKLILAR AZ YAPIYORLAR.
  • Kurdistan bölgesi türkiye için gerçekten çok önemli bir yer, yapılacak petrol ve inşaat anlaşmalarıyla iki tarafta kazançlı çıkacaktır. Bu yüzden Türkiyenin bölgeye daha rahat ulaşabilmesi için açık bir hava koridoru oluşturması lazım. Gerekirse f16 lar eşliğinde sivil uçaklarını yollayabilmeli.

Irak meclisindeki Kürdistan Listesi'nin Grup Başkanı Yardımcısı Muhsin Sadun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız 'ın önceki gün Erbil'e gitmek üzere havalanan uçağına uçuş izni verilmemesi için, Irak Dışişleri'nin izin çıkarmış olmasına rağmen Başbakan Nuri el-Maliki 'nin son anda müdahale ettiğini söyledi.

Sadun, "Irak Dışişleri Bakanlığı, Bakan Taner Yıldız'ın Erbil'deki Petrol ve Gaz Konferansı'na katılmak için yapacağı ziyarete onay vermişti. Aynı şekilde Bakanlık, sivil havacılık idaresine, Yıldız'ın uçağının Irak hava sahasına girmesine ve Erbil'e inmesine izin vermesini bildirmişti. Ancak Maliki son anda müdahale etti ve Yıldız'ın Erbil ziyaretini engelledi" dedi.

Sadun, konuyla ilgili bilgileri Irak makamlarından doğrulattığını kaydetti.

Irak Başbakanı'nın tutumunun bir süredir anlaşmazlık yaşadığı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) mi yoksa Türkiye'ye mi yönelik olduğu sorusuna Sadun, "Maliki'nin tavrı yersiz bir davranış. Gelişmemize bu şekilde engel olamaz. Aslında (IKBY) bölgenin gelişmesi bütün Irak'ın gelişmesidir" yanıtını verdi. Sadun, "Irak'ın şu an için ihtiyaç duyduğu şey Türkiye ile sağlam ilişkiler kurmaktır. Irak'ın Türkiye'ye, Türkiye'nin Irak'a olduğundan daha fazla ihtiyacı var" ifadesini kullandı.

Irak Türkmen Demokratik Hareketi Başkanı Kahri Altıparmak da, Bakan Taner Yıldız'ın uçağına uçuş izni verilmemesi konusunda, "Türkiye Cumhuriyeti gibi büyük bir devletin bölgede saygı duyulan bakanının uçağının Irak topraklarına inişine izin verilmemesi diplomatik kurallara aykırıdır" değerlendirmesinde bulundu.

UÇAĞIN İNMESİNE "O" İZİN VERMEMİŞ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

SAMI YAVUZ ~ 5 yıl önce
DEGERLI AIRPORT ARKADASLARIM NE KADAR KONUSSAK AZDIR CÜNKÜ TÜRKÜN TÜRKDEN BASKA DOSTU YOKDUR SEVMEZLER GARBIMI AMA GARIBIN ALLAHI VARDIR ÜLKEM GÜZEL TÜRKIYEM KALKINDIKCA HASMIMIZ COK OLUYOR RABBIM INSALLAH ONLARA FIRSAT VERMEZ KAZDIKLARI KUYUYA ONLAR DÜSERLER SAYGILARIMLA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Ee meclisten geçmeyen mart tezkeresinin kuyruk acısı hala duruyor. Böyle arıza çıkarmaları normal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SACMALAMAYIN ~ 5 yıl önce
O ZAMAN HERKES DEVLET KURSUN. TÜRKIYE BOLUNMEZ. CAHILLERLE UGRASMAK ZOR TABIKI. TERORISTLEN KUCAKLAMALARINDA BIRDE HAKLI CIKMAYA CALISAN MILLETVEILLERDEN NE OLUR. ILLEKI YARGILANACAKLAR. CAHILLERLE UGRASMAK ZOR ZOR. TEHDITLEN , ZORBALIKLAN HIC BIR YERE VARAMIYACAKLAR. IRAK,KA UCUS IZNININ VERILMEMESINDEN IRAK,I TEBRIK EDIYORUM. NEDEN SINIRLARIMIZ KAPTILMIYORKI. HAKLILAR AZ YAPIYORLAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
president ~ 5 yıl önce
Kurdistan bölgesi türkiye için gerçekten çok önemli bir yer, yapılacak petrol ve inşaat anlaşmalarıyla iki tarafta kazançlı çıkacaktır. Bu yüzden Türkiyenin bölgeye daha rahat ulaşabilmesi için açık bir hava koridoru oluşturması lazım. Gerekirse f16 lar eşliğinde sivil uçaklarını yollayabilmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
kürdistan değil, kuzey ırak kürt yönetim bölgesi, şimdi sana kürdistan üzerine ders mi vereyim; oraya ilişkin tahlillerin de evlere şenlik, cehalet akıyor.. evinde otur sen..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000