28 Ağustos 2012, Salı 08:55:13

UÇAĞIN ENKAZINA ULAŞILDI...

Endonezya’nın Borneo adasından geçen hafta havalandıktan sonra kaybolan uçağın enkazı ile uçaktaki 4 kişinin cesedine ulaşıldı...

 

Samarinde kentindeki Temindung havaalanı şefi Rajoki Aritonang, 24 Ağustos Cuma günü kaybolan Piper PA-31 Navajo tipi uçağın enkazının Kutai Ulusal Parkı arazisinde bulunduğunu söyledi.

Aritonang, uçakta bulunan, Avustralya’nın Perth kentindeki Elliott Geophysics International adlı şirketin sahibi ve uçağın pilotu Avustralyalı Peter John Elliottt ile 3 Endonezyalı’ya ait cesetlerin enkazdan çıkarılarak uçakla Samarinde kentindeki bir hastaneye gönderildiğini belirtti.

Borneo adasındaki Samarinde kentinden, bir kömür madeni bölgesinde 90 dakikalık bir inceleme uçuşu yapmak üzere ayrılan uçakla irtibat havalandıktan birkaç dakika sonra kesilmişti. Uydu görüntülerinde Kutai Ulusal Parkı üzerinde uçtuğu sırada kaybolduğu bildirilmiş, ancak yaya olarak yola çıkan 75 kurtarma görevlisinin ormanlık arazi ve kötü hava koşulları nedeniyle bölgeye ulaşamadığı kaydedilmişti. (Hürriyet)

UÇAĞIN ENKAZINA ULAŞILDI...

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000