05 Mart 2017, Pazar 12:16:34

Uçağın enkazı ve pilot bulundu

Hatay'ın merkez Antakya ilçesi Yaylacık Mahallesi kırsalına düşen Suriye'ye ait savaş uçağından paraşütle atlayan pilot bulunarak, hastaneye kaldırıldı.
  • Arkadaşlar uçağın düştüğü yer ile pilotun bulunduğu yer arasında yaklaşık 40 km var.Yani uçak sınırdan 40 km içeri girmiş herhangi bir yerleşim yeri üzerine düşmemiş allah korumuş.Bundan hiçbir haber kanalı bahsetmemeside çok garip.
  • SURIYE 56 YASINDAKI ADAMA MUHIMMAT YUKLU UCAK TESLIM EDIP SINIRA GONDERIYORSA COK ZOR DURUMDA DEMEKTIR ...
  • Mubarek sanki 90lik.
  • Çok yaşlı görünüyor. Kaç yaşına kadar uçuruyorlar Suriyede herif resmen 70-80 yaşında gibi görünüyor. Son ana kadar bekleyip öyle atladığı anlaşılıyor halinden. Bir bitmedi şu savaş hali güney bölgemizde.

Alınan bilgiye göre, savaş uçağın düşmesinin ardından, görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda paraşütle atladığı belirlenen pilotun bulunabilmesi için havadan ve karadan arama çalışması yapıldı.

Polis ve jandarma özel harekat timlerinin yanı sıra arama kurtarma köpeklerinin de katıldığı çalışmada, Fatikli Mahallesi'ndeki Ayvaderesi mevkisinde pilotun paraşütünün bulunması üzerine, çalışmalar bu alanda yoğunlaştırıldı.

Yağış nedeniyle bölgenin çamurlu olması ve pilotun ayak izlerinin kaybolması çalışmaları güçleştirdi.

Pilotun yüksek yerlere çıkarak, telsiz bağlantısı kurabileceğini değerlendiren ekipler, Ayvaderesi mevkisinin tepelik alanlarında aramalara ağırlık verdi.

Pilot, 9 saatlik çalışmanın ardından bulundu

Ekipler, uçağın pilotunu 9 saatlik çalışmanın ardından, paraşütün bulunduğu yerden yaklaşık 500 metre uzakta bitkin halde buldu.

Suriye uyruklu olduğu öğrenilen ve ismi henüz belirtilmeyen pilot, ekiplerce Altınözü İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Burada ambulansta ilk müdahalesi yapılan pilot, daha sonra Hatay Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Uçağın tek kişilik olduğu ve başka pilot bulunmadığı, bölgedeki arama tarama çalışmalarının sonlandırıldığı kaydedildi.

Öte yandan savaş uçağının enkazı Anadolu Ajansı (AA) ekibi tarafından görüntülendi.

Dün akşam saatlerinde Yaylacık Mahallesi'ne yaklaşık 7-8 kilometre mesafedeki ormanlık alandaki yamaca düşen uçağın olduğu bölgeye uzun yürüyüşün ardından ulaşılırken, uçağın tamamen yandığı görüldü.

Düşmenin etkisiyle çok sayıda ağacın parçalandığı bölgede uçağa ait mermi, lastik veya metal parçalar da çevreye dağıldı.

Uçağın pilotu:Uçağın enkazı ve pilot bulundu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Garip ~ 1 yıl önce
Arkadaşlar uçağın düştüğü yer ile pilotun bulunduğu yer arasında yaklaşık 40 km var.Yani uçak sınırdan 40 km içeri girmiş herhangi bir yerleşim yeri üzerine düşmemiş allah korumuş.Bundan hiçbir haber kanalı bahsetmemeside çok garip.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hilmi ~ 1 yıl önce
SURIYE 56 YASINDAKI ADAMA MUHIMMAT YUKLU UCAK TESLIM EDIP SINIRA GONDERIYORSA COK ZOR DURUMDA DEMEKTIR ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC ~ 1 yıl önce
Mubarek sanki 90lik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 1 yıl önce
Çok yaşlı görünüyor. Kaç yaşına kadar uçuruyorlar Suriyede herif resmen 70-80 yaşında gibi görünüyor. Son ana kadar bekleyip öyle atladığı anlaşılıyor halinden. Bir bitmedi şu savaş hali güney bölgemizde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000