08 Haziran 2012, Cuma 08:59:17

UÇAĞIN BURNUNU KALDIRMAK İSTEDİ AMA...

Amerikan ABC kanalı 2009’da yaşanan kazada pilotların Airbus 330 kullanmak için yeterli eğitimi almadığını iddia etti. İddiaya göre aralarında Türk arp sanatçısı Ceren Necipoğlu’nun da bulunduğu yolcuları taşıyan uçağın iki yardımcı pilotu ve bir kaptan pilotu otomatik pilota fazla bağımlı ve Airbus 330 konusunda tecrübesizdi.
  • İki F/O bir kaptan etmez
  • UCAK AIRFRANCE'A AIT.. ASIL RAHATSIZLIK BU HABERDE AIRFRANCE'IN ISMININ DAHI BELITILMEMIS OLMASI (ASLINDA BELIRTILMEMESIDE LAZIM ) , DIGER YANDAN THY AMSTERDAM KIRIMI ILE ILGILI HABER YAYINLANDIGINDA CARSAF CARSAF RESIMLERININ YAYINLANMASI .YANI : BANA YAPIYORSAN ONADA YAP DEGIL,BANADA YAPMA.. BU ARADA ABC HABER KANALI ,HABERINIZ OLSUN::::))))))))
  • yok bunlar yorum yapmazlar işlerine gelince yaparlar ne oldu yabancı hayranları .. bi tarafınız mı acıdı.. daha çok acıycak bekleyin..
  • Air Bridge Cargo Airlines A = Air B = Bridge C = Cargo :))

Pilotların yaşananlara hazırlıksız olduğu öne sürülürken, onları paniğe sürükleyen bir diğer etkenin alarm olduğu belirtildi. Tahminlere göre önce hız ölçmek için kullanılan pitot tüpü havadaki buz kristalleri nedeniyle bozuldu. Tüp bozulunca da uçak otomatik pilottan çıkıp kontrolü pilotlara devretti. Bu noktada yardımcı pilotlardan Cedric Bonin uçağın burnunu havaya kaldırma hatasına düştü.

Bu hareket uçağın daha hızlı düşmesine neden oldu. Uçak düşmeye başladıktan bir süre sonra ise otomatik olarak alarmı kapandı. Bunun nedeninin ise uçağın bilgisayarının bu gibi bir durumda ‘park ettiğini’ düşünerek alarmı kapatması olarak açıklandı. Pilotlar 54 saniye boyunca çalan alarmın susmasıyla durumun düzeldiğine inanarak kontrolü tamamen kaybetti.

Pilotların son sözleri
ABC geçen yıl bulunan kara kutudan bazı ses kayıtlarına da yer verdi. Buna göre pilotlar çarpmadan önceki son 3 saniyeye kadar kaza yapacaklarının farkında değil. Kazadan önce uyku molasında olan Dubois kokpite geri döndüğünde, “Neler oluyor” diye soruyor. Yardımcı pilotlardan biri de, “Ne olduğunu bilmiyorum” diyor. Yardımcı pilotlardan David Robert ise, “Aman Tanrım çarpacağız. Buna inanamıyorum” derken Bonin’in “Ama neler oluyor” sözleriyle kayıt bitiyor.

UÇAĞIN BURNUNU KALDIRMAK İSTEDİ AMA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Saçmalı ~ 6 yıl önce
İki F/O bir kaptan etmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KARGO UCAGINDA 220 KISI/KOPARTTINIZ VALLA,KAFADAN :) ~ 6 yıl önce
UCAK AIRFRANCE'A AIT.. ASIL RAHATSIZLIK BU HABERDE AIRFRANCE'IN ISMININ DAHI BELITILMEMIS OLMASI (ASLINDA BELIRTILMEMESIDE LAZIM ) , DIGER YANDAN THY AMSTERDAM KIRIMI ILE ILGILI HABER YAYINLANDIGINDA CARSAF CARSAF RESIMLERININ YAYINLANMASI .YANI : BANA YAPIYORSAN ONADA YAP DEGIL,BANADA YAPMA.. BU ARADA ABC HABER KANALI ,HABERINIZ OLSUN::::))))))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bunlar.. ~ 6 yıl önce
yok bunlar yorum yapmazlar işlerine gelince yaparlar ne oldu yabancı hayranları .. bi tarafınız mı acıdı.. daha çok acıycak bekleyin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hangi havayolu????? yazana ~ 6 yıl önce
Air Bridge Cargo Airlines A = Air B = Bridge C = Cargo :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000