14 Mayıs 2012, Pazartesi 11:27:05

UÇAĞIN BURNU PARAMPARÇA OLDU

Iberia Havayolları'na ait A340-300 tipi yolcu uçağı, Madrid - San Juan seferini yaptığı sırada ilginç bir olay yaşadı.
  • airbus ın bilemediği engin malzeme bilgilerini burada paylaşırsan belki milli uçağımızı 2023 den önce de yapabiliriz...
  • Ne tür malzemelerin olduğunu ben de biliyorum, ama sen acaba o malzemelerin ağırlığını, maliyetini biliyor musun da “malzeme var, malzeme var” diyorsun? Uçak yapıyorsun insan taşısın ve içindekileri yeteri kadar korusun diye, zırhlı personel taşıma aracı yapmıyorsun... Bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek...
  • Bir sürü malzeme var diyorsunuz, ancak o malzemelerle böylesine büyük bir yüzeyi yapmayı geçtim yalnızca kaplamanın maliyeti bile ne kadar fazla olacaktır bunu da bir düşünün derim.
  • Sen de çok iyi anlıyormuşsun. Malzeme var, malzeme var. Hem hafif hem de o şiddette bir çarpmaya yada daha fazlasına dayanacak bir sürü malzeme var. Yeterki kullanmak iste.

Iberia Havayolları'na ait EC-GUP kuyruk tescilli A340-300 tipi yolcu uçağı, IB6533 Madrid-San Juan seferini yapmak üzere havalandığı sırada bir akbabaya çarptı.

Çarpmanın ardından uçağın burnunda büyük ölçüde delik meydana gelirken, uçak 1 saat 10 dakika bu şekilde uçarak 7000 feet yüksekliğe ulaştıktan sonra havalandığı meydana geri döndü.

İŞTE KAZANIN ARDINDAN UÇAKTA MEYDANA GELEN HASAR

 

UÇAĞIN BURNU PARAMPARÇA OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

dandik diyen arkadaş ~ 6 yıl önce
airbus ın bilemediği engin malzeme bilgilerini burada paylaşırsan belki milli uçağımızı 2023 den önce de yapabiliriz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KOMİK İNSAN ~ 6 yıl önce
Ne tür malzemelerin olduğunu ben de biliyorum, ama sen acaba o malzemelerin ağırlığını, maliyetini biliyor musun da “malzeme var, malzeme var” diyorsun? Uçak yapıyorsun insan taşısın ve içindekileri yeteri kadar korusun diye, zırhlı personel taşıma aracı yapmıyorsun... Bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dandik diyen arkadaş ~ 6 yıl önce
Bir sürü malzeme var diyorsunuz, ancak o malzemelerle böylesine büyük bir yüzeyi yapmayı geçtim yalnızca kaplamanın maliyeti bile ne kadar fazla olacaktır bunu da bir düşünün derim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dandik ~ 6 yıl önce
Sen de çok iyi anlıyormuşsun. Malzeme var, malzeme var. Hem hafif hem de o şiddette bir çarpmaya yada daha fazlasına dayanacak bir sürü malzeme var. Yeterki kullanmak iste.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000