22 Nisan 2012, Pazar 11:09:52

"UÇAĞIN BİLGİLERİNİ DEŞİFRE ETTİK"

İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacızade, RQ-170 tipi insansız ABD casus uçağına ait yazılım ve diğer bilgilere ulaşıldığını söyledi...
  • Uçak kimin elinde? Kendisi çözemese bile çözdürebileceği Rus, Çin, Pakistan, Hindistan, ... var. Parayı bastırsan çözecek çok. Çok ta önemli bir yazılımı olduğunu zannetmiyorum. Ver bir ODTÜ, İTÜ öğrencisine yarın yeni versiyonunu hazırlar. ABD'yi bu kadar büyütmeyin. Yıllar önce elçiliğini kurtarmaya giderken helikopterleri düşmüştü, o ağzı burnu boyalı Rambolarını zar zor kurtarmıştı.
  • Önemli olanda yapabiliyor olması...(anlayana)
  • İran Uzay Kuvvetleri Komutanı Mıstır Spak biraz yüksekten uçmuş. Deniz Kuvvetleri diye 3 - 5 döküntü tekneyi denize salan bir ülke oturup ABD'nin 70 yıllık havacılık teknolojisini birkaç ayda çözecek. Biz de hemen inandık zaten. Bu uçak Rus materyali ile avlanıp indirilmişti. İran da bu işlerin ancak propagandasını yapabilir.
Fars Haber Ajansı'nın haberi göre Tuğgeneral Hacızade, bir toplantıda gazetecilere yaptığı açıklamada, Aralık 2011'de ele geçirilen RQ-170 tipi insansız ABD casus uçağına ait bilgileri deşifre ettiklerini bildirdi. 
 
Uçakla ilgili dört yeni kodun daha çözüldüğünü anlatan Hacızade, milli bir sermaye olarak nitelediği uçak ve onunla ilgili bilgiler hakkında daha ayrıntılı konuşamayacağını belirtti. 
 
''RQ-170 tipi insansız ABD casus uçağına ait tüm yazılım bilgilerini elde ettik'' diyen Hacızade, uçağın ABD, Afganistan ve Pakistan'daki uçuşlarına dair bilgilere ulaşıldığını söyledi.
 
Tuğgeneral Hacızade, yazılım ve donanımlardan anlaşıldığı kadarıyla ABD'nin uçak teknolojisine ait son 50 yıldaki bilgilerinin bu uçakta toplandığını bildirdi. Bu arada Mehr Haber Ajansı, Tuğgeneral Hacızade'nin, RQ-170 uçağının bir kopyasını yapmaya başladıklarını söylediğini aktardı. 
 
İran Devlet Televizyonu, ülkenin doğusunda düşürülen RQ-170 tipi insansız ABD casus uçağının görüntülerini 8 Aralık 2011'de yayımlamıştı. 
"UÇAĞIN BİLGİLERİNİ DEŞİFRE ETTİK"

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
Uçak kimin elinde? Kendisi çözemese bile çözdürebileceği Rus, Çin, Pakistan, Hindistan, ... var. Parayı bastırsan çözecek çok. Çok ta önemli bir yazılımı olduğunu zannetmiyorum. Ver bir ODTÜ, İTÜ öğrencisine yarın yeni versiyonunu hazırlar. ABD'yi bu kadar büyütmeyin. Yıllar önce elçiliğini kurtarmaya giderken helikopterleri düşmüştü, o ağzı burnu boyalı Rambolarını zar zor kurtarmıştı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Önemli olanda yapabiliyor olması...(anlayana)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
İran Uzay Kuvvetleri Komutanı Mıstır Spak biraz yüksekten uçmuş. Deniz Kuvvetleri diye 3 - 5 döküntü tekneyi denize salan bir ülke oturup ABD'nin 70 yıllık havacılık teknolojisini birkaç ayda çözecek. Biz de hemen inandık zaten. Bu uçak Rus materyali ile avlanıp indirilmişti. İran da bu işlerin ancak propagandasını yapabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000